Opavský výběr od úvodního kola trápí marodka, nejinak tomu bylo i ve středu. Do utkání vůbec nenastoupil Viktor Cvek. „Na úterním tréninku jsem si podvrtnul kotník," řekl krátce ke své absenci Viktor Cvek. „Na lavičce jsem prožíval muka. Hlavně ve čtvrté čtvrtině, kdy se nám přestalo dařit," dodal.

Opava nezačala špatně, na Čížovy body odpověděl Dragoun. Následně si vzal slovo Radim Kramný a z perimetru pálil přesně, zaznamenal tři trojky v řadě. Opavští opět dobře bránili a vypracovali si až devítibodové vedení. Novou Huť nabudil Klímek a domácím se podařilo po Hookerově koši vyrovnat na 28:28. Poslední slovo v prvním poločase měl ale hostující Gniadek a Czudkův výběr v poločase vedl.

Po přestávce začalo utkání gradovat, na palubovce se jiskřilo. Po Bratčenkově zakončení Ostrava vedla. V koncovce se nepodařilo hostujícímu výběru dokončit dvě útočné akce a po jedné proměněné šestce Adama Číže vedla Nová huť o tři body.

Poslední akce Opavy se nesla ve znamení tříbodových pokusů, ale Šiřina a po něm Gniadek obroučku netrefili a derby tak vyhrála Ostrava.

„Nehráli jsme náš basketbal. Měli jsme spoustu ztrát a to rozhodlo, opustilo nás i štěstí," řekl smutně po utkání opavský křídelník Rostislav Dragoun.

NH Ostrava - BK Opava 61:56 (11:18, 28:33, 44:44)
Body: Bohačík 15, Číž 13, Hooker 11, Kerr 10, Bratčenkov 7, Klímek 5 - Kramný 13, Gniadek 11, Šiřina 10, Blažek 8, Zbránek 5, Dragoun, Vlček a Kvapil 3. Rozhodčí: Dolinek, Nejezchleb, Jedlička. Chyby: 18:23. TH 16/20:8/12. Dvojky: 18/36:12/21. Trojky: 3/27:8/34. Doskoky: 38:38. Pět chyb: 39. Dragoun. Diváků: 1012