Úvod zápasu ve větší formě zastihl hosty, jež se poměrně rychle dostali do sedmibodového vedení. Ostrava se ovšem vzpamatovala a zanedlouho Bratčenkov trojkou srovnal skóre na 9:9.

V hale panovala téměř elektrizující atmosféra, přičemž nezůstalo snad jediné volné místo a diváci museli stát i v prostoru za koši. Zápas splňoval veškeré atributy derby. Hráči si na palubovce nedarovali nic zadarmo, bojovalo se na krev a o každý balon.

Nedlouho před zvukem sirény ukončující první čtvrtinu se Jakub Šiřina prezentoval pěknou trojkou, ale po Bohačíkově trefě před druhou periodou vedla Ostrava 22:20.

Hned na začátku druhé části vrátil hostujícímu týmu vedení Jakub Lyčka, který zamířil přesně zpoza perimetru. Z opavské družiny byl tou dobou vidět zejména Viktor Cvek, jemuž vycházely střely ze hry i při šestkách. K tomu navíc velmi dobře doskakoval.

Diváci bouřili, vedení se neustále přelévalo z jedné strany na druhou. V této čtvrtině se do správné provozní teploty začal zahřívat Srb Luka Igrutinovič, jenž ostravský celek posílil v lednu. Zdatně mu sekundoval také další cizinec v domácí sestavě Garret Kerr.

Nedlouho před koncem prvního poločasu vystřihl trojku opět Lyčka a před nástupem do třetí periody byl mezi oběma soupeři rozdíl pouhých dvou bodů 43:41, i když Igrutinovič se v samém závěru mohutně dožadoval, aby jeho pokus za dva platil. Rozhodčí však jasně ukazovali, že čas první půle se před prohozením míče košem stihl naplnit.

Třetí dějství Opavané začali výborně. Vyznamenávali se hlavně Cvek a Lyčka. Po několika desítkách vteřin platil stav 43:48 a domácí trenér Dušan Medvecký si vzal time-out. Ostravě to pomohlo a odpíchla se k výbornému výkonu. Igrutinovič v této části dosáhl až na devatenáct bodů a hosté nedokázali zůstat v kontaktu. Po chybě Opavy postupoval sám na koš Bratčenkov, zavěsil a pro diváky se ještě efektně pohoupl na obroučce.

Před poslední čtvrtinou platil stav 67:59. Hostující výběr se sice snažil, hrál ve vysokém nasazení, vysunul obranu, ale Ostravští si tvrdě vydobytý náskok hlídali. V závěru se sice Šiřinovi několikrát povedlo uzmout domácím balon, ale žádný obrat z říše snů se nekonal. Ostrava nakonec zaslouženě zvítězila 95:84.

NH Ostrava – BK Opava 95:84 (22:20, 43:41, 67:59)
Body: Igrutinovič 30, Kerr 22, Číž 15, Bratčenkov a Oluić 11, Bohačík 6 – Šiřina 18, Blažek 17, Cvek 15, Zbránek 11, Lyčka 9, Vlček a Kramný 6, Jurečka 2. Fauly: 19:29. TH: 29/36:8/10. Dvojky: 24/39:20/37. Trojky: 6/19:12/26. Doskoky: 36:24. Rozhodčí: Hruša, Vondráček a Kapl. Diváků: 1200. Nejlepší hráč: Luka Igrutinovič