Opava se dlouho se nemohla trefit. Beksu poslal do vedení z rychlého protiútoku Půlpán. Pro Slezany jako by byl domácí koš zakletý, zkoušeli to z dálky, zpod koše, ovšem prvních sedm pokusů vyznělo v jejich podání naprázdno. Změna přišla až po jednom proměněném trestném hodu Cveka.

Opavští se zvedli. Dokoupil udělal sedm bodů v řadě a hosté rázem vedli. Poté, co zakončil levačkou Gniadek, svítil na ukazateli skóre stav 9:12. Východočeši kontrovali trojkou Panduly. V závěru pak proměnil dvě šestky Kohout a domácí první desetiminutovku vyhráli 20:19.

Vstup do druhé desetiminutovky měli lepší domácí. Po dlouhé přihrávce Panduly skóroval pod košem volný Kohout, a když se z dálky trefil Šoukal, vedla Beksa o šest bodů. Opavským dělala velký problém domácí obrana. A nepadalo jí podle představ z dálky. Necelé čtyři minuty před první půlkou už byl rozdíl mezi oběma týmy osmibodový, to když se trefil Kotas.

Slezané dokázali ale manko umazat. Trenér Petr Czudek si vzal time, jeho svěřenci zahráli akci přesně, jak kouč chtěl a po trojkách Blažka a Cveka bylo srovnáno. Devět vteřin před druhou sirénou měl míč v ruce Klečka, jenomže si ho nechal hloupě vzít a Kotas košem s klaksonem stanovil poločasový výsledek na 38:36.

Začátek druhého poločasu režíroval Kohout a Beksa během chvilky vedla o deset bodů, navíc Martin Gniadek v krátkém časovém úseku nasbíral dva fauly, celkově měl v této chvíli na svém kontě čtyři. Slezané se trápili. Když se trefil z dálky Kohout, bylo to 52:40.

Opavští se nedokázali do utkání dostat, balon je neposlouchal, hráli tragicky. Po přísném faulu Bujnocha proměnil obě šestky Příhonský, který dal s klaksonem trojku - 64:48 a bylo rozhodnuto.

„Jsem hodně zklamaný. Už první poločas byl nemastný, neslaný. Zakončili jsme ho trapnou ztrátou, ta jako by předznamenala vývoj druhé půle," hodnotil utkání opavský trenér Petr Czudek. „Myslel jsem si, že hůře hrát než v Brně už nemůžeme, bohužel kluci mi ukázali, že možné to je. Takhle se o první čtyřku nebojuje," uzavřel trenér BK Opava.

BK JIP Pardubice - BK Opava 83:67 (20:19, 38:36, 64:48)
Body: Kohout 19, Wall 16, Kotas 11, Pandula 9, Půlpán, Šoukal a Příhonský 8, Šoula 4 - Cvek 14, Dokoupil 11, Vlček 8, Blažek, Bujnoch a Šiřina 7, Gniadek 5, Lyčka a Klečka 3, Kramný 2. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. Fauly: 22:23. TH: 16/26:11/14. Dvojky: 17/34:16/38. Trojky: 11/19:8/25. Doskoky: 38:26.