Opava se čtyři minuty nedokázala prosadit ze hry. Jediný bod dal Cvek z trestného hodu, naopak tři pokusy z dálky Slezanům nevyšly, stejně jako nájezd Blažka. Skóre utkání otevřel trojkou Tomanec, následně se dvakrát trefil Nečas a Hanáci vedli 7:1.

První koš Slezanů ze hry přišel až v sedmé minutě, na 7:3 snižoval Gniadek. I když Opavě nešla střelba ani doskok, tak poté co Klečka vybojoval balón, srovnával Gniadek po jeho přihrávce na 7:7. Patnáct vteřin před první sirenou se podařila dát hostům i první trojka, na šestý pokus se trefil Šiřina – 11:12.

Na body chudá první čtvrtina přinesla pouhých třiadvacet bodů.

Do druhé desetiminutovky vstoupily oba týmy aktivně, prosadil se Mrviš a Šiřina. Další pokus z dálky vykouzlil Talley. Orli po Nečasově střele utekli do pětibodového trháku. Slezanům nešla střelba z dálky. Naštěstí ale dobře bránila a ani Orli nebyli příliš ve střelbě úspěšní, držel je jen Nečas. Minutu před poločasem dal trojku Kramný a bylo vyrovnáno.

Po přestávce se čekalo dvě minuty na první koš, zapříčinil to oboustranně neurovnaný začátek. Čekání ukončil po rychlém přečíslení Slezák – 31:27. Opava se nedokázala trefit, navíc hořela v útočném doskoku a brzy ztrácela osm bodů.

A s hosty bylo ještě hůře. Když se z dálky trefil Talley, bylo to 45:35. Vedení domácích nakonec vystoupalo po Slezákově na parádě na dvanáct bodů.

Ve čtvrté desetiminutovce se sice Slezané přiblížili na osm bodů, měli možnost přidat další body, ovšem domácí koš byl pro ně zakletý. Nebyli schopni se několikrát trefit ani z volných pozic. Vítězství tak zůstalo v Prostějově.

„Nedodrželi jsme taktiku, nechávali jsme soupeře útočně doskakovat. I když jsme se o tom o přestávce bavili, zlepšení nepřišlo. V útoku jsme byli trapní, nikdo z hráčů si nebyl schopen vytvořit volnou střelu. Druhý poločas byl z naší strany hrozný," pronesl trenér BK Opava Petr Czudek.

Ariete Prostějov - BK Opava 62:48 (11:12, 29:27, 47:35)
Body: Nečas a Talley 16, Tomanec 11, Šteffel a Mrviš 7, Slezák 4, Marko 1 - Gniadek 11, Klečka 10, Šiřina a Kramný 7, Cvek 5, Bujnoch 4, Lyčka a Vlček 2. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Jeřáb. Fauly: 12:23. TH: 12/18:6/8. Dvojky: 16/46:18/40. Trojky: 6/24:2/20. Doskoky: 50:35.