Pražané si v úvodní desetiminutovce vytvořili desetibodový náskok. První fáze úvodní periody ale lépe vyzněla pro Slezany. Díky dvěma trojkám Dokoupila vedli 4:8.

Výsledek byl ale brzy otočen, zasloužil se o to dvacetiletý rozehrávač Feštr, který trojkou dával na 11:10. Hře Opavských chyběla agresivita, v první čtvrtině neházela ani jeden trestný hod. Po další střele z dálky vedly Sovy 17:12, nakonec až 22:12.

Druhá čtvrtina započala trojkou Dokoupila, ale to byl jeden z mála světlých okamžiků na hře Czudkova výběru. Slezané místy působili ospalým dojmem a dělali zbytečné chyby, vázla jim kombinace, a to se projevilo do výsledku.

Za druhou desetiminutovku dali jen deset bodů, domácí měli v jednu chvíli už třináctibodový náskok.

Začátky druhých poločasů má Opava výborné a dokázala to i na Folimance. Blažek odstartoval cestu za stahováním náskoku, Slezané zlepšili útok, navíc Vysokoškoláci měli problém s hostující zónou. Dokoupil pátou trojkou dával na 41:36, a to nebylo vše. Další trojku dal Šiřina, následně si došel pro koš s faulem Blažek a hosté vedli.

Jenomže Pražané se dokázali oklepat, vedení si vzít zpět a po Marešově trojce vedli 49:44.

Domácí naděje na vítězství stouply po trojce Peterky, Opava stále dělala chyby a to ji stálo hodně sil. Po Nikoličově trojce vedli Vysokoškoláci o devět bodů, navíc Šiřina se Cvekem nabrali čtyři osobní chyby a bylo zle.

Naději vykřesal Petr Dokoupil další trojkou, poté ale zaúřadoval nepřesný sudí Vyklický, který zastavil útočnou akci hostů, která skončila trojkou. Ani tohle Opavou neotřáslo. Klečka stáhl trojkou vedení na jeden bod, Blažek srovnal a Cvek šestkami nasměroval Opavské k vítězství.

V dramatické koncovce si už Czudkovo komando nenechalo vítězství vzít.

„Začátky zápasů nám dělají problémy. V kabině se o tom bavíme, bohužel na palubovce to tak vidět nebylo," řekl opavský křídelník Viktor Cvek. „Ve druhém poločase jsme ale zlepšili. Rozhodla týmová obrana. Zápas jsme dotáhli do koncovky, která se nám podařila zvládnout," dodal autor důležitých šestek, který si do statistik připsal i devět doskoků.

„První poločas nebyl dobrý. Ve druhém jsme přidali na agresivitě, zvedla nás naše silná zbraň, kterou jsou trojky. I když se ve čtvrté čtvrtině domácí nadechli, věřil jsem, že zápas zvládneme. V koncovce rozhodla naše zkušenost," zhodnotil zápas trenér Petr Czudek.

USK Praha - BK Opava 61:63 (26:16, 37:26, 51:46)
Body: Nikolić 25, Feštr 10, Mareš 8, Peterka 7, Krusić 6, Sehnal 3, Grunt 2 - Dokoupil 18, Blažek 15, Šiřina 12, Klečka 9, Kramný 4, Cvek 3, Gniadek 2. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Kurz. Fauly: 23:21. TH: 15/15:12/16. Dvojky: 11/34:12/25. Trojky: 8/25:9/21. Doskoky: 28:31. Pět chyb: 38. Krusić - 40. Cvek.