Opavský tým už s Janem Lyčkou na soupisce nezačal na severu Čech zrovna podle svých představ. Na první pokus dokázal odpovědět trojkou Gniadka, ale během chvilky vedly Pandy 17:10. Slezany v této fázi podržel Martin Gniadek, který se postaral o prvních deset bodů svého týmu.

Hosté ale brzy srovnali a po dalekonosné střele Jurečky vedli 17:20. K vidění byla vyrovnaná bitva, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, v čemž však byl rozdíl, byly doskoky. V nich se výběr Petra Czudka trápil.

Kendrid převážil misky vah na ústeckou stranu, následovaly trojkové pokusy Cveka s Emersonem. Třicet vteřin před koncem prvního poločasu držela Sluneta jednobodové vedení, to ale neudržela, Šiřina vyhodil balon na Cveka, který tříbodovým pokusem dal Opavě dvoubodový náskok.

Hned na začátku druhé půle srovnal Pecka. Po neúspěšném trojkovém pokusu Blažka se ze stejné distance trefil Barham – 47:44. Gniadek se Šiřinou vrátili vedení svému týmu zpět. Opava se chtěla pokusit o trhák, avšak to se jí nedařilo. Naopak po proměněných šestkách Pecky to bylo 55:51.

Třetí desetiminutovka nakonec skončila vedením hostů, které v jednu chvíli narostlo na pět bodů. V posledních vteřinách jej zmírnil Votroubek.

Na začátku čtvrtého hracího období poslal Opavu do pětibodového vedení Kvapil. Pandy se ale rychle nadechly. Kvapil fauloval Barhama, ten proměnil šestky a následně srovnal trojkou Jiříček. Po zisku Pecky vykouzlili domácí další trojku, tentokrát Kendridem a Petr Czudek si vzal time.

Z dálky to umí i Opava, díky Cvekově trojce srovnala. Ústí znovu střílelo trojku Kendridem a necelých šest minut před koncem drželo pětibodové vedení, které po faulu Gniadka na Pecku narostlo na sedm bodů a s Opavou to vypadalo špatně. Po najetí Šiřiny a vyhození na Dragouna nejmladší hráč opavské sestavy vykřesal jiskřičku naděje.

Hosté ožili, zvýšili agresivitu a Jurečka s Cvekem jim vrátili vedení. Do konce normální hrací doby zbývaly necelé dvě minuty. Jenomže Severočeši mají ve svém středu Kendrida, který jim vrátil trojkou s klaksonem vedení. V závěru ještě více hosté hořeli v doskocích a to jim nakonec zlomilo i vaz.

S oslabeným soupeřem, který hrál v sedmi lidech, prohráli.

Petr Czudek: „Stejně jako v Brně jsme nezvládli roli favorita. Nešel nám doskok, když ho prohrajete o dvacet, těžko můžete něco nabídnout, a to i přesto, že soupeře přinutíte k čtyřiadvaceti ztrátám. V úvodu nám šel útok, horší už to bylo s obranou. Soupeř hrál v sedmi lidech, hrál odvážně a dával těžké střely. Tři, čtyři trojky trefil snad z osmi metrů. My jsme nemohli dostat do trestných hodů, ale na to se vymlouvat nechci. Zápas nám prostě nevyšel."

Sluneta Ústí nad Labem - BK Opava 78:75 (20:24, 42:44, 59:62)
Body: Kendrid 21, Barham 16, Pecka 12, Jiříček, Emerson a Votroubek 8, Abercrombie 5 - Gniadek 20, Cvek 17, Jurečka 11, Blažek 8, Šiřina 6, Dragoun a Kvapil 5, Vlček 2, Lyčka 1. Rozhodčí: Kučera, Baloun, Jeřáb. Chyby: 15:24. TH: 18/22:9/13. Dvojky: 15/32:18/35. Trojky: 10/20:10/30. Doskoky: 43:23. Pět chyb: 37. Gniadek. Diváků: 1248.