Liberečtí Kondoři navzdory porážce zůstali díky výsledkům ostatních zápasů na 5. místě a ve čtvrtfinále play off se střetnou se čtvrtým Prostějovem. Opava skončila sedmá a bude hrát s Novým Jičínem.

O pořadí na 5.-7. místě mezi Libercem, Ostravou a Opavou rozhodla minitabulka ze vzájemných zápasů těchto týmů. Liberci v ní vydatně pomohla vysoká výhra z lednového 22. kola, kdy Kondoři porazili Opavu o 53 bodů!

Čtvrteční utkání se hrálo netradičně v hale základní školy Dobiášova, protože domovský stánek Kondorů, Tipsport arenu, „zabrali“ hokejoví reprezentanti, kteří tam hráli utkání Euro Hockey Tour se Švédskem. Něco přes 200 diváků ale vytvořilo v tělocvičně bouřlivou atmosféru, která v závěrečných minutách gradovala.

Opavští vedli již od první čtvrtiny a postupně svůj náskok zvyšovali. V závěrečné desetiminutovce se však Liberci podařilo stáhnout vedení hostů a v 38. minutě šli dokonce do vedení oni, když L. Tóth proměnil dva trestné hody na 92:91.

Opava opět otočila skóre a 23 vteřin před koncem vedla o tři body (93:96). Potom zaznamenal dva body liberecký Černošek a za stavu 95:96 se Liberci podařilo 14 vteřin před koncem získat míč. Svou šanci však domácí promarnili a naopak exliberecký hráč Blažek v dresu Opavy upravil tři vteřiny před závěrem na konečných 95:98.

Trenér Kondorů Jan Slowiak nepřipouštěl jakékoli podcenění zápasu: „Určitě jsme utkání nepodcenili, v přípravě jsme nic neodflákli. Zápas se nám ale nevydařil v obraně, dostávali jsme laciné koše a to přesně od hráčů, na které jsme upozorňovali. Naši hru negativně ovlivnilo obnovené svalové zranění pivota Marka hned v úvodu.

Přesto jsme se postupně do zápasu vrátili, ale vždy když jsme Opavu dotáhli, inkasovali jsme opět laciné koše. Závěr už si soupeř pohlídal.“

Opavský trenér David Klapetek poznamenal: „Jsem rád, že jsme tu vyhráli, protože jsme čekali těžký zápas a on také těžký byl. Zdramatizovali jsme to, ale šťastně dotáhli do konce. Děkuju fanouškům, kteří autem vážili za námi cestu do Liberce. Toto vítězství patří taky jim. V playoff máme Jičín a věřím, že tato série bude vrcholem letošní povedené sezony.“

Na otázku, jak jsou spokojeni se svými soupeři v play off, trenéři odpověděli: David Klapetek: „Tak my jsme rádi, že v play off vůbec jsme. Když jsme byli po polovině soutěže poslední, nikdo nás do play off moc netipoval. Máme Nový Jičín a myslím, že to bude hezké derby, i naši fanoušci se na to těší.

Vybírat jsme si nemohli. Kdybych si mohl vybrat, tak bych řekl Pardubice, že?“ (Myšleno v žertu, Pardubice se do čtvrtfinále vůbec nedostaly – pozn. red.)

Jan Slowiak: „Už před tímto kolem bylo na 90 procent jasné, že asi dostaneme Prostějov. Určitou výhodu cítíme v tom, že Prostějov nemá tak velkou rotaci kádru a v tom by mohla být naše šance. Určitě se o postup do semifinále popereme.“

Kondoři Liberec - BK Opava 95:98(25:29, 45:51, 68:76)
Body: Tóth 20, Hampton 19, Gajdošík 17, Landa 11, Černošek 10, Meno 8, Marek 6, Tóth 2, Šustek 2 - Čarnecký 24, Štec 21, Šoška 19, Pumprla 18, Blažek 11, Kratochvíl 2, Dygrýn 2, Hrubý 1, Fauly: 18:22, TH: 15/21:16/23, Trojky: 10:10, Diváci: 237