První desetiminutovka se dala charakterizovat jako souboj opavského týmu s Američanem Geigrem.

Slezanům ale patřil úvod, skóre otevřel trojkou Šiřina, náskok opavského týmu se vyšplhal na šest bodů. Ovšem poté se začala karta obracet. Opavský výběr působil ospale, zkoušel se prosazovat z dálky a byť střílel z volných pozic, nepadalo mu to tam.

Brno se díky desetibodovému příspěvku Geigra dotáhlo a necelé tři minuty před prvním klaksonem Zachrla trojkou otočil. Střeleckou smůlu Czudkova výběru protrhl v 10. minutě přesným pokusem Sokolovský. Dvaadvacet vteřin před koncem z pod koše zakončil Cvek a domácí měli vedení zpět.

Úvod druhé čtvrtiny nabídl souboj rozehrávačů, kdy Šiřina efektně blokl Geigra. Následovala pasáž, ve které ani jednomu týmu nešla podle představ střelba. Domácím pomohly šestky, po jejich realizování Sokolovským a Blažkem vedl favorit 29:22. Na druhé straně selhal při trestných hodech Šmíd a Sokolovský poslal svůj tým do devítibodového trháku.

V 18. minutě si Sokolovský došel pro koš s faulem, navíc Dygrýn vyfasoval technickou a Slezané trestali - 40:28. Poslední slovo měl Sokolovský a jeho trojka.

Po necelých pěti minutách druhého poločasu nabral MClain Sokolovského, trefil ho přímo na rameno a opavský kapitán musel z palubovky. V této fázi už měl ale favorit utkání pod kontrolou. Djukanovič trojkou dával na luxusních 71:45 a z tribun se ozývalo skandování: 'To je ono'.

Trenér Petr Czudek dal šanci i hráčům z lavičky, zejména Kvapil byl hodně vidět.

BK Opava – MMCITÉ Brno 87:62 (19:18, 47:32, 71:45)
Body: Blažek 17, Šiřina 15, Sokolovský 14, Djukanovič 13, Cvek a Kvapil 7, Vlček a Gniadek 5, Palát a Kramný 2 – Geiger 20, Zachrla 13, Marič 7, Šmíd 6, McClain 4, Dygrýn a Müller 3, Semerád, Bašta, Honomichl 2. Rozhodčí: Vondráček, Kapl, Holubek. Fauly: 26:23. TH: 24/29:12/22. Dvojky: 21/33:19/49. Trojky: 7/26:4/18. Doskoky: 46:35: Diváci: 389. Nejlepší hráč: Miroslav Kvapil.