Jihočeši včele s exopavským Ondřejem Dygrýnem v sestavě přijeli do Slezska podpořeni výhrou nad Levicemi. Jenomže už od prvních minut museli dotahovat náskok rozjeté Opavy. Po Tomancově trojce šli sice do vedení, ale bylo to poprvé a naposled. Slezané opět vsadili na dobrou obranu. K prvnímu nasazení trháku přišlo po dvou slepených trojkách Dokoupila. Jihočechům dělala velký problém obrana Slezanů.

„Věděli jsme, že Jindřichův Hradec je útočně laděným týmem. Má výborný útočný doskok, na což jsme se připravovali," řekl opavský kouč Petr Czudek a dodal: „Nešla jim střelba podle představ a i to nám hrálo do karet. Udržet Jindřicháč v poločase na šestadvaceti bodech je slušné."

Hosté znervózněli, jindy neomylný Tomanec selhal v proměňování trestných hodů, v jednom momentu ze dvou šestek neproměnil ani jednu. „V prvním poločase jsme měli problém s opavskou obranou. Její zóna nám dělala velké problémy, zakončovali jsme z těžkých pozic, a to nám nešlo," přiznal kouč Jihočechů Karel Forejt.

Ve druhém poločase pokračovala Opava ve své krasojízdě, utekla až na dvacet bodů a zdálo se, že vítězství má v kapse. Jenomže tým od rybníka Vajgaru přidal na obrátkách a začal z opavského náskoku umazávat. „Hráli vabank, a to jim vycházelo," pronesl opavský křídelník Petr Dokoupil. Sedm minut před koncem přišly trojky Zachrly a Hrona a rozdíl byl rázem jen pětibodový. „V útoku jsme přestali hrát agresivně," hledal příčiny hostujícího zmrtvýchvstání domácí kouč.

Jenomže Opava další drama nepřipustila. V kritických chvílích jí podržel zkušený Ladislav Sokovský, stejně jako v Ústí tým uklidnil a ve spolupráci s ostrostřelcem Martinem vytáhli Opavu z krize. Slezané zaslouženě vyhráli a v tabulce okupují čtvrtou příčku.

„Opavě gratuluji k zaslouženému vítězství. I když jsme se dokázali vrátit do zápasu, domácí nás nakonec přehráli.  Našim hráčům došly v závěru i síly," přiznal Karel Forejt. „Ve skupině A2 je každé vítězství důležité. Stále ještě nemáme vyhráno. Stejně daleko je jak do baráže, tak i do předkola. Nyní se musíme dobře připravit na Levice," dodal Petr Czudek

BK Opava - BK Lions Jindřichův Hradec 89:76 (23:13, 41:26, 66:52)
Body: Martin 20, Sokolovský 19, Šiřina 14, Dokoupil 12, Blažek 9, Kramný 7, Miklóšik 6, Vlček 2- Kraus 18, Vošlajer 15, Venta 13, Zachrla 10, Dygrýn a Tomanec oba 9, Čech 2. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Holubek. Fauly: 24:25. TH: 30/24:18/12. Trojky: 9:8. Doskoky: 36:36. 5 chyb: 38. Tomanec, 40. Dygrýn. Nejlepší hráč: Ladislav Sokolovský (Opava)