MATTONI NBL: Opava – Nymburk 68:77

Opava /2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Parádní basketbal se v pátek servíroval v Opavě. Vydatnou měrou se na tom podílel skvěle hrající tým Opavy. Slezané na kolena z nymburských hvězd nepadli, naopak tři čtvrtiny si drželi vedení a Nymburk byl pořádně nervózní. Vítězství urval až v poslední desetiminutovce hlavně díky Hrubanovi.

21.3.2014 8

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 68:77Foto: DENÍK / František Géla

Výborně a bez respektu vstoupili opavští basketbalisté do zápasu s velkým favoritem. Po dvouminutovém čekání na první koš se sice prosadil Mahalbašič, ale Opavští odpověděli trojkou Dokoupila, kterého napodobil Gniadek, a když se tentýž hráč prezentoval úspěšným blokem, byla hala na nohou.

Poté, co neuspěl z perimetru Pomikálek, prokázal své kvality Šiřina, jenž proměnil svůj nájezd a domácí vedli 11:6. Jejich hra byla výborná hlavně v obraně a první čtvrtinu překvapivě vyhráli 13:12. Udržet favorita na dvanácti bodech, věc nevídaná.

Druhou čtvrtinu začal opavský tým dvěma proměněnými šestkami Klečky. Favorit nečekal, že Opava bude takhle kousat a místy jeho hráči začali působit podrážděným dojmem. Statečně bojující Slezané se rvali o každý míč, prezentovali se agresivní obranou a ve 12. minutě vedli po Klečkově nájezdu 17:13.

Krasojízda domácích pokračovala po Djukanovičově trojce 22:14. Dalším úkazem byl fakt, že Opava dovolila Nymburku za pět minut ve druhém hracím období dát pouhé čtyři body. Poté se ale začali přece jen hosté zvedat a během krátkého časového okamžiku snížili na 25:22.

Naštěstí Slezany to neotřáslo a brzy měli náskok zpět. Když se na koš zavěsil Cvek, byl rozdíl mezi oběma týmy devítibodový. Nakonec první dvacetiminutovku vyhráli Czudkovci 34:28

Do druhého poločasu vstoupil Nymburk trojkou Hrubana. Opavští pokračovali ve výborném výkonu podloženým výtečnou obranou. Nymburk začal být nervózní, diváci ve stoje hnali svůj tým za senzací. Letecký den Blažka skončil dvěma body a vedením 42:34.

Zaskočení Středočeši měli problém i šestkami, což ve 26. minutě dokumentoval Rančík. Nervy začal ztrácet i trenér Kemzura, který skákal kolem střídačky jako čert. Opava šla na krev, nevypustila jediný souboj. Škoda jen, že jim odešla střelba. Palyza s Massambou stáhli náskok Opavy na tři body. Poslední slovo tohoto hracího měl Klečka, který si udělal Welsche – 51:45.

Na začátku čtvrté desetiminutovky střihl trojku Hruban, na druhé straně chtěl stejně odpovědět Gniadek ale neuspěl. Hruban se trefil znovu a poté, co ztratil balon Dokoupil, poslal Massamba z úniku hosty do vedení. Další tři body přidal Simmons.

První zápis Opavských v této části obstaral z perimetru Šiřina, který další trojkou nechal svůj tým ve hře. Středočeši si ale vedení vzít už nechali. I přes porážku ale svým hrdinům tleskala hala ve stoje.

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 68:77 (13:12, 34:28, 51:45)
Body: Dokoupil 14, Blažek a Cvek 12, Šiřina 10, Klečka, Djukanovič, Gniadek 6, Kramný 2 – Hruban 22, Simmons a Rančík 11, Page 10, Welsch 7, Mahalbašič 6, Massamba 5, Benda 3, Palyza 2. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Holubek. Fauly: 28:26. TH: 22/26:23/30. Dvojky: 11/27:24/44. Trojky: 8/27:2/10. Doskoky: 25:35. 5 chyb: 36. Cvek, 40. Kramný – 40. Rančík. Diváci: 1414. Nejlepší hráč: Vojtěch Hruban (Nymburk).

21.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 8
Radar. Ilustrační foto.

Na příliš rychlé řidiče budou v Hlučíně dohlížet další radary

Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
8

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

Nová víceúčelová hřiště, tělocvičny nebo oprava stávajících. Na to se mohou těšit v Melči, Šilheřovicích, Sudicích a Oldřišově.

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.