První koš zápasu vznikl po pěkné akci, nahrával Sokolovský, zakončoval Gniadek. Hanáci sice otočili body Švrdlíka s Bohačíkem, ovšem Slezané odpověděli trojkou Gniadka a na konci úvodní čtvrtiny po chytrém zakončení Kramného vedli 14:10.

Domácí měli dobré momenty v obraně, bohužel se jim na chvíli přestalo dařit v útoku a Pandula výsledek otočil. Sedmnáct vteřin před prvním klaksonem vypíchl balon Djukanovič a Kratochvíl ho zastavil jen za cenu faulu. Opavský Černohorec dvěma šestkami snížil na rozdíl jediného bodu. Na druhé straně měl vzápětí stejnou možnost Slezák a Opava prohrávala 16:19.

Doslova luxusní byla v podání Opavských první polovina druhé desetiminutovky. Hanáci v ní nebyli schopni dát koš, na první zásah čekali šest minut. Slezané dobře bránili a dvanáctibodovou šňůrou výsledek otočili. Střelecké trápení Orlů ukončil trojkou Marko.

Necelé tři minuty před poločasem udělal koš s faulem Gniadek a opavský tým vedl 33:22. V samotném závěru se pokoušel o trojku Šiřina, zablokoval ho ale Bratčenkov. Následný útok sice Slezané odvrátili, sami ale nezakončili. To Bohačík byl z dálky úspěšný – 33:28.

Po přestávce se ujal pokus Bohačíka, výběr Petra Czudka odpověděl trojkou Gniadka, který po palubovce doslova lítal. Ve 26. minutě už měl jednadvacet bodů. Tím ale jeho představení neskončilo, po jeho trojce vedli Opavští 51:40. A z perimetru to umí i Djukanovič – 54:42.

Domácí v této fázi zápasu dokázali najít odpověď na každý koš soupeře a favorit se k nim nedokázal bodově přiblížit.

V úvodu čtvrtého hracího období zvlhl Opavě střelecký prach a Prostějov začal stahovat. Obrat k lepšímu nastal s příchodem Jakuba Šiřiny. Ten se zapříčinil o to, že Slezané měli zpátky desetibodový náskok, který se jim dařilo ještě navýšit.

Necelé čtyři minuty před koncem se prosadil pod košem Kramný – 70:56. V té chvíli bylo jasné, že cenné vítězství a postup na třetí místo v tabulce je realitou.

BK Opava – Ariete Prostějov 77:63 (16:19, 33:28, 63:49)
Body: Gniadek 24, Šiřina 16, Kramný 11, Djukanovič 10, Sokolovský 9, Blažek 4, Vlček 3 – Bohačík 17, Slezák 14, Švrdlík 9, Kohout 8, Marko 7, Pandula 6, Nečas 2. Rozhodčí: Matějek, Paulík, Večeřa. Fauly: 24:21. TH: 23/27:19/27. Dvojky: 18/33:13/29. Trojky: 6/27:6/25. Doskoky: 37:34. 5 chyb: 34. Pandula. Diváci: 504. Nejlepší hráč: Martin Gniadek

Petr Czudek nabídku vykonávat funkci asistenta trenéra reprezentace odmítl

Nový kouč české basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg v hledání svého asistenta musí pokračovat. Opavský trenér Petr Czudek, který patřil k hlavním kandidátům, totiž nabídku odmítl.

„Nabídka mě velmi potěšila. Je to uznáním opavského klubu i kluků samotných, protože kdybychom se pohybovali někde u dna tabulky a hráli mizerný basketbal, těžko mě někdo osloví," řekl dvaačtyřicetiletý Petr Czudek.

Izraelský odborník oslovil současného kouče po zápase Opavy v Kolíně. „Jednali jsme spolu, dostal jsem dva týdny na rozmyšlenou," přiznal Czudek. „Po zvážení veškerých věcí jsem se rozhodl nadále naplno věnovat jen v práci v klubu a nabídku odmítl," svěřil se bývalý vynikající rozehrávač.

Za určitých okolností se podle jeho slov dala skloubit práce jak u národního týmu, tak v Opavě. „To ano, ale dříve nebo později by se to někde odrazilo. Podle mého názoru není pro trenéra ideální, když sedí na dvou židlích," uvedl Czudek s tím, že vést národní celek zůstává jeho velkým snem.

„Nabídka přišla brzy, v Opavě mám rozdělanou práci. Pokud bude svazem vypsáno výběrové řízení pro reprezentační výběry do osmnácti nebo dvaceti let, tak se do něj přihlásím," dodal Czudek.