Opavský tým od prvních vteřin zápasu dával najevo, kdo je favoritem duelu. První dva body padly po krásné akci, kdy Šiřina vybídnul k letu Blažka. Vzápětí skóroval Gniadek. O první body Turů se zasloužil Kornowski, jenž si o pár okamžiků později došel i pro koš s faulem, avšak šestku neproměnil.

Během krátké chvilky utekli Slezané soupeři na šest bodů – 12:6. V 8. minutě zahráli domácí jeden ze svých signálů a po sérii přihrávek zvyšoval Dokoupil na 17:8. Opavští kontrolovali hru a jejich náskok narůstal, po dalekonosném pokusu Šiřiny vedli 20:9. A další trojku vykouzlil Dokoupil.

Svitavy byly v křeči, jejich pokus o útok zastavil Djukanovič, a svůj brejk zakončil smečí – 25:10.

Na začátku druhé desetiminutovky přišel pro opavský tým nepříjemný okamžik. S bolestivou grimasou v obličeji odskákal z palubovky Milutin Djukanovič. Ve 12. minutě zakončil s klaksonem Sokolovský a domácí náskok narostl na sedmnáct bodů.

Následoval chvilkový střelecký útlum favorita. Svitavy udělaly Teplým dvě trojky v řadě, ovšem z dálky umí zakončovat i Sokolovský a právě jeho perimetrový pokus znamenal vedení 36:23.  V samotném závěru první půle udělala Opava díky Blažkovi a Sokolovskému pět bodů v řadě a do šaten šla se solidním náskokem.

Po přestávce se Opava vyloženě basketbalem bavila a předvedla několik akcí, kterým hala tleskala. Mezi ně patřila například souhra Klečky se Šiřinou, nebo Šiřinovo vybrání autu a dalekonosná přihrávka na Blažka. Opavský náskok se šplhal nahoru. Po trojce Dokoupila svítil stav na ukazateli skóre 64:41.

Czudkův výběr se basketbalem bavil a na své si přišli i diváci.

BK Opava – QANTO Tuři Svitavy 87:58 (25:11, 41:25, 66:41)
Body: Dokoupil 18, Sokolovský 14, Gniadek 12, Blažek a Šiřina 10, Cvek 9, Klečka 6, Djukanovič 5, Kramný 3 – Kornowski 18, Peterka 8, Teplý a Jelínek 7, Sedlák 6, Špaček 5, Andrés 4, Macela 3. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Kurz. Fauly: 21:17. TH: 7/10:14/26. Dvojky: 22/42:16/30. Trojky: 12/31:4/19. Doskoky: 37:37. Diváci: 847. Nejlepší hráč: Petr Dokoupil