Začátek utkání byl ve znamení plyšové smršti. Poté, co skóre otevřel trojkovým pokusem Petr Dokoupil, si vzali slovo diváci, kteří se v hojném počtu zapojili do charitativní akce S plyšákem na basket, a palubovka se v jednu chvíli proměnila v plyšové moře.

Domácí se v prvních minutách rozjížděli pomaleji a po Chánově vyrovnání, který se prosadil střelou z pod koše a následně proměněnou šestkou dokonce Vysokoškoláci vedli. To domácí ztrátu potrestal Šotnar. Favorit se probudil až v závěru první desetiminutovky, nakoply ho rychlé trojky Sokolovského a Blažka po úspěšném pokusu Šiřiny vedli domácí o čtyři body.

Vítr z plachet jim měla vzít trojka Vocetky s klaksonem. Domácím nefungovala podle představ obrana, naštěstí se ve hře drželi dobrým útokem.

Druhá čtvrtina se proměnila v čekaní na koš. Opava zlepšila obranu, blýskla se dvěma bloky. Skóre se pohnulo až po čtyřech minutách. Djukanovič si prohodil míč pod nohou a trojkovou střelou přes protihráče odstartoval opavskou smršť. Černohorský expres byl její ústřední postavou, během necelé minuty udělal šest bodů a Pražené byli zralí na ručník.

Kupili chybu za chybou a z prvního bodu ve druhé desetiminutovce se radovali až po dlouhých šesti minutách. To jednu šestku ze dvou proměnil Šotnar. Náskok Czudkovy družiny narůstal. Dařila se jí střelba z perimetru. Důkazem byla luxusní statistika trojek, sedm proměněných pokusů z deseti. Tuto pasáž zápasu vyhráli Czudkovci 25:8.

Po přestávce vraždění neviňátek pokračovalo. Opavští hned v úvodu dali trojkami Sokolovského a Dokoupila jasně najevo, kdo je na palubovce pánem. Udržovali si slušný náskok, který nešel pod dvacet bodů, a nakonec za potlesku diváků slavili třinácté vítězství.

BK Opava – USK Praha 96:71 (27:26, 52:34, 74:52)
Body: Šiřina 18, Djukanovič 17, Dokoupil 16, Sokolovský a Kramný 14, Blažek 13, Gniadek 4 – Vocetka 16, Chán 15, Šotnar 12, Slavík 10, Mareš 7, Feštr 5, Grunt 3, Votroubek 2, Křivánek 1. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Remenec. Fauly: 23:24. TH: 20/24:19/25. Dvojky: 20/41: 20/36. Trojky: 12/23:4/17. Doskoky: 38:27. Fauly: 23:24. Diváci: 703. Nejlepší hráč: Radim Kramný