Opavská mašina se rozjížděla pomalu a úvodní desetiminutovka patřila Pražanům, respektive její závěr, kdy se z trojkové vzdálenosti trefili Chán s Cvekem.

Vstup do druhé desetiminutovky nebyl ze strany domácích idylický, nedařila se jim střelba, těžko si vytvářeli dobré pozice. S přibývajícím časem ale začal přicházet obrat. K velkému zápasu se začal rozehrávat Jakub Šiřina, kterému dobře sekundoval Jakub Blažek. Devítibodové vedení Vysokoškoláků začali domácí stahovat.

Opavští viditelně přidali, nevypustili jediný souboj. Důkazem toho byl i Milutin Djukanović, který se vrhl za evidentně ztraceným míčem tak obětavě, že přeletěl stolek časoměřičů. Přitom dokázal balón vrátit zpět do hry a to přesně na Blažka, který snižoval na rozdíl čtyř bodů.

Slezané brzy srovnali a ještě do konce prvního poločasu otočili výsledek ve svůj prospěch, zasloužil se o to kapitán Ladislav Sokolovský, který zkušeně najel pod koš a zavěsil.

Vstup do třetí čtvrtiny měli domácí výborný. Sokolovský s Djukanovićem mířili přesně, což se o USK říci nedalo, trápil se hlavně trojkový specialista Stanislav Votroubek, kterého domácí vymazali, stejně tak byl brzy ze hry i zkušený pivot Aleš Chán, jenž v krátkém časovém úseku nasbíral čtyři fauly.

Opava byla v laufu, za tři body se trefil Šiřina, to na druhé straně byly velkým problémem i šestkové pokusy, jako v případě Slavíka, který neproměnil ani jeden.

Výborně hrající Opava si ve čtvrté desetiminutovce vytvořila až devatenáctibodový náskok. Na USK s exopavským Viktorem Cvekem v sestavě bylo sympatické, že bojoval do posledních vteřin a Opavě nedovolil zvítězit větším bodovým rozdílem.

BK Opava – USK Praha 81:68 (17:22, 38:34, 58:48)
Body: Šiřina 20, Blažek 17, Sokolovský a Dokoupil 10, Klečka 7,  Djukanović a Kramný 6, Gniadek 5 – Mareš 18, Chán 12, Slavík a Votroubek 8, Šotnar a Cvek 7, Křivánek 4, Fait a Vocetka 2. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Remenec. Fauly: 24:22. TH: 11/18:14/22. Dvojky: 20/40:18/36. Trojky: 10:6. 5 chyb: 35. Chán. Doskoky: 38:36. Diváci: 700