MATTONI NBL: Opava – Ústí nad Labem 94:82

Opava /2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ – Parádní sezona v podání opavských basketbalistů má pokračování. Slezané v sobotním duelu porazili v báječné atmosféře ústeckou Slunetu a zajistili si čtvrté místo v základní části. Výhra nad Severočechy se ale nerodila lehce. Opava se k ní propracovala díky výbornému výkonu ve druhém poločase. Ve čtvrtfinále narazí výběr trenéra Petra Czudka na Děčín.

5.4.2014 11

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 94:82Foto: DENÍK / František Géla

Vstup do zápasu neměli domácí špatný. Brzy vedli 16:9 a vypadalo to, že cesta za vítězstvím půjde lehce, opak byl pravdou. Severočeši se zvedli. Opava se trápila v obraně a na konci úvodní desetiminutovky vedli domácí jen o bod.

Úvod druhé desetiminutovky byl ve znamení Petra Dokoupila, ten se nejdříve neúspěšně pokoušel o střelu z dálky, následně nedal dvě šestky, pak se ale konečně prosadil a domácí vedli 27:26. Severočeši ale poté předvedli tři dalekonosné pokusy, kdy se postupně trefili Steffecek, Bowden a Mitchell.

Naštěstí Slezané mají také svého trojkového specialistu v osobě Petra Dokoupila, který držel s hostujícími střelci krok. Bohužel v 15. minutě se pod domácím košem prosadil Mitchell a Sluneta vedla o sedm bodů – 37:44. Opavským se přestalo dařit střelecky, navíc jim v této fázi nešel ani doskok, a v obraně působili tragickým dojmem.

Po Mitchellově akci rozdíl mezi oběma týmy narostl na jedenáct bodů. Opavští dokázali snížit, ovšem vítr z plachet jim vzal trojkou Žampach.

Vstup do druhého poločasu měli domácí výborný. Body naděje dali Sokolovský se Šiřinou, a když trojku vystřihl Blažek byli domácí ve hře – 51:55. Pak měl obrovský kopec smůly Blažek, kdy se mu míč dvakrát doslova vykroutil z koše. Ve 24. minutě náladu v hale vylepšil trojkou Šiřina. Na druhé straně se prosadil Mitchell, jenomže Opavští se blýskli další trojkou a Klečka vyrovnával na 57:57.

A když přesně zamířil z perimetru i Cvek, tak už domácí vedli a hala byla na nohou. Ústí to najednou přestalo padat z dálky, naopak domácím ano. Po trojce Dokoupila vedli 67:61. Bohužel na konci třetího hracího období bylo všechno jinak – Lewis proměnil dvě ze čtyř šestek a bylo vyrovnáno. Poslední slovo si ale vzal Klečka a stanovil výsledek po třech čtvrtinách na 69:67.

Čtvrtou desetiminutovku sehráli Opaváci výborně, dobře bránili, hostům dělala problémy jejich důrazná hra. Šest minut před koncem normální hrací doby nedal Klečka zpod koše, jenomže vzápětí míč vybojoval zpět a Šiřina trojkou poslal svůj tým do devítibodového trháku. Navíc trojku vykouzlil i Blažek a Opava mohla pomalu slavit čtvrté místo.

Téměř patnáct stovek diváků tleskalo svým miláčkům ve stoje. Skvěle rozehraná sezona má další pokračování.

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 94:82 (25:24, 43:53, 69:67)
Body: Blažek 28, Šiřina 21, Dokoupil 14, Sokolovský 11, Gniadek 10, Klečka 7, Cvek 3 – Bowden 20, Mitchell 18, Steffel 15, Stefeck 8, Lewis, Hejl, Žampach 7. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Večeřa. Fauly: 19:21. TH: 14/26: 9/15. Dvojky: 19/39:23/39. Trojky: 14/31:9/19. Doskoky: 38:29. 5  chyb: 32. Mitchell, 36. Steffeck. Diváci: 1431. Nejlepší hráč: Jakub Blažek.

5.4.2014 VSTUP DO DISKUSE 11
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.