Opava se sice ujala v Kolíně vedení 4:2 po dvou úspěšných zakončeních Dokoupila s Blažkem, v dalším průběhu to ale byli domácí, kdo měl na palubovce navrch. Ve druhé polovině prvního hracího období vyvážel balon z vlastní poloviny Mitchell, byť faulovaný, vypustil míč z velké dálky na koš a trefil se.

V tomto okamžiku vedli Středočeši 14:9. Domácí rozehrávač byl navíc Šiřinou faulovaný, šestku sice neproměnil, avšak pro míč si doskočil Machač a tým trenéra Benačka šel do sedmibodového vedení. Zdálo se, že je Kolín na koni, ale nebyl. Byl zbrklý při střelbě. Neprosadil se Horák, ostrostřelec Field dokonce selhal při šestkových pokusech.

Opavě se také nedařilo, nicméně z náskoku ukrajovala a po trojce Šiřiny prohrávala už jen o dva body. Nakonec po první desetiminutovce svítil na ukazateli skóre stav 21:17.

Druhé hrací období začalo pohlednou akcí domácích, na jejímž konci byl zakončující Machač. Ve 12. minutě vypustil balon z perimetru Mitchell a s Opavou to začalo vypadat špatně. Naštěstí stejnou mincí oplatil vzápětí Djukanovič. Pak přišlo na řadu bodově hluché období, ve kterém bylo k vidění několik oboustranně zbytečných ztrát.

V 16. minutě střihl těžkou trojku Dokoupil, tímto úspěšným pokusem jakoby odstartoval cestu za opavským obratem. Nutno podotknout, že domácí si nevěděli rady s opavskou zónou. Dokoupil další trojkou strhl vedení na stranu svého týmu.

V samotném závěru doskočil pod vlastním košem balon Blažek, Lewis ho zbytečně fauloval a opavský pivot proměněnými šestkami poslal svůj tým do kabin s jednobodovým náskokem.

První body druhé půle patřily domácímu Horákovi, který dvěma proměněnými šestkami strhl vedení na stranu Farfallina. Ještě předtím se o trojku neúspěšně pokoušel Sokolovský. Vyrovnaný basketbal měl pokračování, po dvou trojkových střelách Machače v řadě šli Kolínští do pětibodového náskoku, o ten ale brzy přišli.

Nejdříve se prosadil Sokolovský a po Blažkově obranném doskoku pálil přesně z perimetru Šiřina.

Rozuzlení sobotního dramatu měla přinést čtvrtá čtvrtina. Oba týmy se střídaly ve vedení. Opava měla problém se zakončením, nebyla se schopna prosadit z pod koše. Minutu a půl před koncem získal pro Kolín čtyřbodový náskok Ličartovský, Slezané kontrovali trojkou Blažka, jenomže za stejný obnos střílel Lewis.

Naději pro Czudkův výběr vykřesal další úspěšným pokusem z trojkové vzdálenosti Djukanovič. Bohužel to bylo málo, Kolín vítězství vzít nenechal. Sedm vteřin před koncem neuspěl černohorský křídelník při střelbě trestných hodů a vítězství zůstalo v Kolíně.

„Je to snad pátý zápas, který jsme nezvládli v koncovce," klopil smutně oči opavský křídelník Petr Dokoupil. „Zápas jsme prohráli vlastními chybami a špatnou střelbou. Když se nám podařilo v závěru snížit, podržel domácí důležitou trojkou Lewis," dodal Dokoupil.

BC Farfallino Kolín - BK Opava 83:80 (21:17, 37:38, 54:52)
Body: Machač 20, Mitchell 18, Horák 13, Ličartovský 12, Lewis 9, Zuzák 6, Field 5 - Blažek 21, Šiřina 15, Djukanovic 12, Sokolovský a Dokoupil 10, Gniadek 8, Tóth a Kramný 2. Rozhodčí: Hruša, Galajda, Karásek. Fauly: 20:26. TH: 20/29:11/15. Dvojky: 18/43:21/36. Trojky: 9:9. Doskoky: 41:37. 5 chyb: 40. Šiřina.