Opava na rozdíl od předešlých zápasů začala hodně aktivně, byla jí plná palubovka. Ostravský favorit byl očividně zaskočen. „Musíme hrát aktivně, jinak nemáme šanci. Tohle je hra, kterou bychom, jsme se měli prezentovat," podotkl opavský pivot Jakub Blažek. Právě jeho trojka s klaksonem znamenala to, že Opavští vyhráli první čtvrtinu 29:27.

Czudkův výběr od své aktivní hry neupouštěl ani v dalším průběhu prvního poločasu. Vedoucí celek Mattonky se prezentoval nadstandardní úspěšností trojkových pokusů, nicméně pětibodový náskok nerozšířili, do kabin se šlo za nerozhodného stavu. „Nefungovala nám dobře obrana. Opavě vycházel útok jeden na jednoho," poznamenal zkušený pivot NH Ostrava Rostislav Pelikán.

Ve druhém poločase Ostrava sešlápla plyn a s domácími bylo zle. „Opava odehrála výborný první poločas, za to má můj obdiv. Vyhazovala balon na perimetr, kde má dobré střelce. V kabině jsme si řekli, že takhle hrát nemůžeme. Zlepšili jsme se a druhý poločas se už odehrál v naši režii," okomentoval zápas trenér NH Ostrava Dušan Medvecký.

Opavě úplně odešla střelba, nedařilo se ji v obraně a bylo vidět, že ji docházejí i fyzické síly. Ostrava nadále pokračovala ve svém střeleckém koncertu a zápas dotáhla s přehledem do vítězného konce. „Dřeli jsme, bojovali, bohužel bylo to málo. Ve druhém poločase nám začaly docházet síly. Vsadili jsme na hru s užší rotací hráčů, což nám nevyšlo," přiznal opavský kouč Petr Czudek. „Máme bilanci 2:9 a každý zápas je pro nás kritický," dodal trenér Opavy.

„Současný stav si užíváme. Jsme na vítězné vlně, ale je to dáno také tím, že jsme těžké soupeře měli doma. Musíme se stále držet nohama na zemi," doplnil Rostislav Pelikán.

BK Opava – NH Ostrava 75:92 (29:27, 43:43, 60:68)
Body: Blažek 18, Tóth 16, Cage 14, Dokoupil 12, Miklóšik 8, Dihel 5, Vaňák 2 – Ames 26, Gniadek 15, Wilson 13, Pelikán 10, Stehlík 9, Zbránek 7, Jurečka 5, Barnes 3, Číž 2, Greene 2. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Remenec. Fauly: 11:21. TH: 17/23:2/3. Trojky: 6:16. Diváci: 477. Nejlepší hráč: Ames (NH Ostrava)