„Měli jsme velice dobrý vstup do zápasu, kdy se nám podařilo vytvořit až patnáctibodový náskok," začal s rozborem utkání opavský trenér Petr Czudek. „Bohužel opět jsme vlastními chybami nechali protivníka vrátit zpět do utkání," povzdechl si kouč opavského týmu.

V poločase Tuři prohrávali jen o čtyři body a nadechovali se k obratu. „Už v přípravě jsme měli problém umět vyhrát zápas a hlavně hospodařit dobře s náskokem. Měl jsem trochu obavy, co s námi udělá druhý poločas," přiznal Petr Czudek.

Jenomže Opava obrat nepřipustila, soustředěným a kolektivním výkonem podpořeným skvěle hrajícím Blažkem a Tóthem šla znovu do trháku, který Svitavy poslal definitivně do kolen. „Tohle vítězství nám určitě pomůže. Zvedne nás psychicky, kluci si dokázali, že cesta, po které jsme se vydali je správná," uzavřel spokojený Petr Czudek.

Tuři Svitavy - BK Opava 55:84 (15:21, 31:35, 44:60)
Body: Deloach 15, Leško 9, Harčár 8, Miloš 7, Teplý 6, Moravec 4, Macela 2, Mróz 2, Sedlák 2 - Blažek 18, Dokoupil 13, Šiřina 12, Tóth 12, Strnisko 9, Miklósik 7, Vlček 7, Kvapil 6. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Nejezchleb. Fauly: 24:26, TH: 23/15:24/16. Trojky: 2:6. Nejlepší hráč: Jakub Blažek (Opava)

Martin Miklóšik: Svitavy jsme zlomili ve třetí čtvrtině

Soustředěný výkon a dobrá obrana na trojkového specialistu Pavla Miloše, to byl hlavní klíč k úspěchu opavských basketbalistů ve Svitavách. Slezané tak po porážce v Levicích zabrali a do tabulky si připsali důležitou výhru. Opava dobře bránila a pod jejím košem byl hodně cítit pětadvacetiletý pivot Martin Miklóšik.

„Výsledek je sice jasný, ale až tak jednoznačné to ve Svitavách nebylo," podotkl Martin Miklóšik.

Opava začala výborně a hlavně se jí dařilo eliminovat tříbodového experta Pavla Miloše. Ten se z šesti pokusů trefil jen jednou. „O Milošových přednostech víme, připravovali jsme se na něj. Ze začátku to zkoušel, ale ze tří prvních pokusů se neprosadil a to mu vzalo klid," míní 225 centimetrů vysoký pivot. Slezané si vytvořili během prvního poločasu patnáctibodový náskok, jenomže ten se Turům podařilo vymazat.

„Docela mi to připomínalo loňskou sezonu. V ní jsme také ve třetích čtvrtinách ztráceli zápasy," řekl Martin Miklóšik a pokračoval: „V kabině jsme si řekli, že když jsme byli schopni si vytvořit takový náskok v prvním poločase, půjde to i ve druhém, a to se taky stalo. Zrychlili jsme hru a znovu šli do trháku. Svitavy to zlomilo a zbytek zápasu jsme kontrolovali."

Opava stejně jako v Levicích i v sobotu nastoupila bez svých dvou hráčů základní rotace, Radima Klečky a Martina Vaňáka. „Zápas v Levicích jejich absence ovlivnila. Navíc tam jsme měli problémy i s fauly, což ve Svitavách ne. Být kompletní, uhrajeme na Slovensku lepší výsledek," je si jist slovenský pivot v opavských službách.

S Opavou si těžce pohrál los, sezonu prakticky začínají na palubovkách soupeřů. „Výhra ze Svitav se počítá. Musíme jít ale dál. Teď ve středu máme volný los a to je, myslím si, dobře. Můžeme doléčit šrámy, na další zápas by už měl být k dispozici Martin Vaňak," poznamenal Martin Miklóšik.

Slovenský obr odehrál na svitavské palubovce skoro třiadvacet minut s bilancí sedmi obraných doskoků. „Se svou vytížeností jsem spokojený. Akorát musím vylepšit útočné statistiky, v tomto směru pokulhávám. Vedle sedmi obranných doskoků by mohlo být i sedm útočných," uzavřel s úsměvem Martin Miklóšik.