Opava svou cestu za vítězstvím v hlavním městě začala budovat už v prvním poločase. Úvodní desetiminutovka nabídla vyrovnaný basketbal. Skóre otevřeli hosté Dokoupilem a ten jako by tímto košem odstartoval své střelecké galapředstavení prvních dvou hracích období.

Pražané výsledek otočili po jedné proměněné šestce Mareše a úspěšném dokončení akce Chánem. Na druhé straně to zkoušel neúspěšně z perimetru Gniadek, nicméně o pár okamžiků později byl ze stejné distance úspěšný Dokoupil. Skóre se ale přelévalo z jedné strany na druhou. Slezané sice utekli do čtyřbodového vedení, ale to bylo odraženo.

V závěru první čtvrtiny otáčeli výsledek Chán s Festrem, po Marešově trojce svítil na ukazateli skóre stav 19:15. Ten snížil Blažek, chvíli na to mohl udělat další změnu Kramný, jenomže trojkový pokus mu neprošel. A i když si balon doskočil, opět míč obroučkou neprohnal.

Druhá desetiminutovka odstartovala neproměněnou trojkou Šiřiny. Za stavu 28:26 pro Vysokoškoláky přišel zlom. Po trojce výborně hrajícího Dokoupila se trefil Vlček. Pak se slova chopil Ladislav Sokolovský, jeho osmibodový příděl v krátkém časovém intervalu dokonale domácí zaskočil. Nebyli schopni odpovědi, velké problémy jim dělala dobře pracující obrana Opavy. Výsledkem byl patnáctibodový náskok Slezanů.

Po přestávce se snažili Vysokoškoláci s výsledkem něco udělat, z náskoku se jim podařilo ukrojit čtyři body. Střelecký naladěný Petr Dokoupil vykouzlil další trojku, ovšem střelba z perimetru šla i Marešovi. V jednu chvíli se Sovy přiblížily k Czudovku komandu na osm bodů.

To ale bylo vše. Opaváci si tentokrát dobře rozjetý zápas vzít nenechali. Poté co Šiřina obral o balon Mareše a zvyšoval na šestnáctibodový náskok, bylo rozhodnuto.

„První čtvrtina přinesla vyrovnaný basketbal, ve druhém poločase jsme odpor soupeře zlomili," začal utkání rozebírat opavský křídelník Petr Dokoupil, jeden ze strůjců opavského vítězství. Nejen, že byl nejlepším střelcem svého týmu, pětkrát se trefil i z perimetru. „Potřebuji se chytit na začátku, pak si už věřím," pousmál se rodák z Prostějova.

„Domácím odešla střelba, my jsme dobře bránili a naše vedení navyšovali, důležité byly body Ládi Sokolovského," doplnil Dokoupil.

Opava tak dala zapomenout na porážku z Ústí. „Hráli jsme pořád aktivně, nedovolili jsme se domácím přiblížit, což bylo důležité. Jsem za toto vítězství strašně rád. Určitě je to psychická vzpruha před nedělním derby. Věřím, že nám tento zápas vyjde a my se před televizními kamerami ukážeme v tom nejlepším světle," uzavřel autor čtyřiadvaceti bodů.

USK Praha - BK Opava 81:95 (21:20, 33:48, 56:66)
Body: Mareš 19, Chán 14, Šafarčík 11, Slavík a Vocetka 10, Feštr 8, Votroubek 7, Šotnar 2 - Dokoupil 24, Blažek 22, Kramný a Šiřina 14, Sokolovský 13, Gniadek 4, Tóth 2, Vlček 2. Rozhodčí: Kučera, Galajda, Znamínko. Chyby: 19:19. TH: 14/8:16/14. Dvojky: 32/23:41/24. Trojky: 9:11. Doskoky 31:30.