Skóre sobotního zápasu otevřel Jakub Šiřina, který soupeři vypíchl míč a sólo přes celou palubovku korunoval košem za dva. Úvod byl velmi vyrovnaný a oba týmy se brzy prosadily zpoza perimetru. Nejprve se z této distance trefil Pavel Houška a vzápětí si zaplněné tribuny opavské haly zařvaly při trojce Radima Klečky.

Na něho nedlouho poté dalším úspěšným tříbodovým pokusem navázal Šiřina. Děčín však našel rychlé tři trojkové odpovědi a po trefách Halady, Houšky a Šišky to čtyři minuty před koncem první části bylo 10:16.

Závěr úvodní čtvrtky byl velmi zajímavý. Děčín opět mířil přesně za tři, ale bodově unikajícího soupeře dokázala Opava zastavit. A to i díky dvěma trojkám Luďka Jurečky.

Do druhé periody se vstupovalo za nerozhodného stavu 24:24. Diváky trochu vyděsila akce, při níž se ocitl na zemi Miroslav Kvapil. Při odvážném útoku byl faulován a z poměrně velké výšky tvrdě spadl na palubovku. Na střídačku odkulhal za asistentce spoluhráčů.

Druhou čtvrtinu začali domácí skvěle. Oproti hostům sázeli jeden bod za druhým a za krátkou dobu vedli o sedm 31:24. Severočeši ovšem zabrali a začali stahovat. Mimo jiné jim k tomu pomohla další trojka Šišky, po které se dokonce dostali do vedení.

V opavském dresu to ovšem skvěle střílelo Jurečkovi, jenž opět pálil přesně za tři a vedení měl výběr trenéra Petra Czudka zpátky.

Konec druhé desetiminutovky byl napínavý. Opava i Děčín se přetahovali o každý balon. Po dvou úspěšných šestkách Gniadka platil několik desítek vteřin před koncem poločasu stav 40:38. Se sirénou sice vypálil Kouřil, jeho střela však obroučkou nepropadla, a proto uvedené skóre platilo i po dvou čtvrtinách.

Druhý poločas odstartoval podobně jako ten první. Oba týmy navázaly na velmi dobrou produktivitu ve střelbě za tři. Nejprve vystřelil přesně Gniadek a vzápětí na druhé straně kontroval Halada. Za chvíli ovšem Opava vystupňovala tlak, soupeři několikrát uzmula balon a když Radovan Kouřil vsítil další trojku, jeho tým najednou vedl o osm.

Tlak Czudkovy eskadry neopadával, naopak sílil. Severočeši se dopouštěli jednoduchých ztrát, což Opava nemilosrdně trestala. Po jednom takovém brejku zakončil dvojtakt Jakub Šiřina a na světelné  tabuli pět minut koncem třetí periody svítilo skóre 57:46.

Byť si domácí basketbalisté vypracovali větší než jedenáctibodový náskok, potom, co v závěru zasmečoval Pomikálek, bylo to před poslední částí 65:55.

Netrvalo dlouho a zkraje poslední čtvrtiny bylo definitivně rozhodnuto. Děčín začal propadat v útoku i obraně. V jednom případě se dokonce při své útočné akci dostal na vlastní půlku a rozhodčí pískal. Opava Severočechům utekl na rozdíl šestnácti bodů.

Diváci si zatleskali při nádherné akci Jurečky s Kvapilem. Prvně jmenovaný nasměroval nahrávku nad koš, druhý zmíněný zasmečoval a nádherný alley oop byl na světě. Domácí si konec utkání zkušeně pohlídali a celkově zvítězili 87:71.

BK Opava – BK Armex Děčín 87:71 (24:24, 40:38, 65:55)
Body: Šiřina 21, Jurečka 16, Klečka a Gniadek 13, Bujnoch 7, Dragoun a Kvapil 6, Kouřil 5 – Houška 16, Pomikálek 14, Šiška 12, Halada 11, Ježek 9, Krakovič 5, Landa a Kroutil 2. Rozhodčí: Hruša, Kapaňa, Nejezchleb. Chyby: 17:14. TH: 13/17:9/13. Trojky: 10/25:12/25. Doskoky: 28:40. Nejlepší hráč: Martin Gniadek. Diváci: 1100