KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.

21.10.2017 1

BK Opava – BK Armex Děčín 87:71Foto: DENÍK / František Géla

Skóre sobotního zápasu otevřel Jakub Šiřina, který soupeři vypíchl míč a sólo přes celou palubovku korunoval košem za dva. Úvod byl velmi vyrovnaný a oba týmy se brzy prosadily zpoza perimetru. Nejprve se z této distance trefil Pavel Houška a vzápětí si zaplněné tribuny opavské haly zařvaly při trojce Radima Klečky.

Na něho nedlouho poté dalším úspěšným tříbodovým pokusem navázal Šiřina. Děčín však našel rychlé tři trojkové odpovědi a po trefách Halady, Houšky a Šišky to čtyři minuty před koncem první části bylo 10:16.

Závěr úvodní čtvrtky byl velmi zajímavý. Děčín opět mířil přesně za tři, ale bodově unikajícího soupeře dokázala Opava zastavit. A to i díky dvěma trojkám Luďka Jurečky.

Do druhé periody se vstupovalo za nerozhodného stavu 24:24. Diváky trochu vyděsila akce, při níž se ocitl na zemi Miroslav Kvapil. Při odvážném útoku byl faulován a z poměrně velké výšky tvrdě spadl na palubovku. Na střídačku odkulhal za asistentce spoluhráčů.

Druhou čtvrtinu začali domácí skvěle. Oproti hostům sázeli jeden bod za druhým a za krátkou dobu vedli o sedm 31:24. Severočeši ovšem zabrali a začali stahovat. Mimo jiné jim k tomu pomohla další trojka Šišky, po které se dokonce dostali do vedení.

V opavském dresu to ovšem skvěle střílelo Jurečkovi, jenž opět pálil přesně za tři a vedení měl výběr trenéra Petra Czudka zpátky.

Konec druhé desetiminutovky byl napínavý. Opava i Děčín se přetahovali o každý balon. Po dvou úspěšných šestkách Gniadka platil několik desítek vteřin před koncem poločasu stav 40:38. Se sirénou sice vypálil Kouřil, jeho střela však obroučkou nepropadla, a proto uvedené skóre platilo i po dvou čtvrtinách.

Druhý poločas odstartoval podobně jako ten první. Oba týmy navázaly na velmi dobrou produktivitu ve střelbě za tři. Nejprve vystřelil přesně Gniadek a vzápětí na druhé straně kontroval Halada. Za chvíli ovšem Opava vystupňovala tlak, soupeři několikrát uzmula balon a když Radovan Kouřil vsítil další trojku, jeho tým najednou vedl o osm.

Tlak Czudkovy eskadry neopadával, naopak sílil. Severočeši se dopouštěli jednoduchých ztrát, což Opava nemilosrdně trestala. Po jednom takovém brejku zakončil dvojtakt Jakub Šiřina a na světelné  tabuli pět minut koncem třetí periody svítilo skóre 57:46.

Byť si domácí basketbalisté vypracovali větší než jedenáctibodový náskok, potom, co v závěru zasmečoval Pomikálek, bylo to před poslední částí 65:55.

Netrvalo dlouho a zkraje poslední čtvrtiny bylo definitivně rozhodnuto. Děčín začal propadat v útoku i obraně. V jednom případě se dokonce při své útočné akci dostal na vlastní půlku a rozhodčí pískal. Opava Severočechům utekl na rozdíl šestnácti bodů.

Diváci si zatleskali při nádherné akci Jurečky s Kvapilem. Prvně jmenovaný nasměroval nahrávku nad koš, druhý zmíněný zasmečoval a nádherný alley oop byl na světě. Domácí si konec utkání zkušeně pohlídali a celkově zvítězili 87:71.

BK Opava – BK Armex Děčín 87:71 (24:24, 40:38, 65:55)
Body: Šiřina 21, Jurečka 16, Klečka a Gniadek 13, Bujnoch 7, Dragoun a Kvapil 6, Kouřil 5 – Houška 16, Pomikálek 14, Šiška 12, Halada 11, Ježek 9, Krakovič 5, Landa a Kroutil 2. Rozhodčí: Hruša, Kapaňa, Nejezchleb. Chyby: 17:14. TH: 13/17:9/13. Trojky: 10/25:12/25. Doskoky: 28:40. Nejlepší hráč: Martin Gniadek. Diváci: 1100

Autor: Petr Dušek

21.10.2017 VSTUP DO DISKUSE 1

Nepozorný řidič narazil do trolejbusu

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme prvňáčky ZŠ Otice, ZŠ Slavkov a ZŠ Stěbořice

OBRAZEM: Vánoční strom na Dolním náměstí

Vánoční strom, kterým je letos sedmnáctimetrová jedle bělokorá, na Dolním náměstí v Opavě už stojí!

OBRAZEM: Rybníček patřil bojovým sportům

Vyprodaný Kulturní dům Na Rybníčku v Opavě má za sebou večer nabitý bojovým uměním.

Město chce řešit neutěšenou část centra

Vedení města se rozhodlo řešit další výraznou neutěšenou část centra města, severní frontu Horního náměstí. Podle hlavního opavského architekta Petra Stanjury bylo rozhodnuto o dopracování nejúspěšnějšího návrhu z architektonické soutěže z roku 2008.