Opava nezačala dobře, sice po trojce Klečky vedla 3:2, ale v dalším průběhu se trefoval favorit. Třemi trojkami se blýskl Berisha a Nymburk si získal desetibodové vedení. Oběma týmům to padalo hlavně z dálky. Domácí ale bojovali, hoblovali každý milimetr palubovky.

Na začátku druhé čtvrtiny dal trojku Jurečka a Opava se přiblížila na tři body. Jenomže Slezanům odešla střelba, což dokumentoval Dragoun, který neproměnil ani jednu ze dvou šestek. Nymburku to střílelo lépe. Po pěti bodech Raye vedl o devět – 34:25.

Opavští se ale nepoložili, trojkou je podržel Šiřina. A bylo ještě veseleji, to když se trefil z perimetru Jurečka – 40:42. Nymburk šel znovu do trháku, ten tentokrát odrazil Slavík. Opava výsledek otočila a první poločas vyhrála i díky střele Dragouna.

Opava držela krok s favoritem i po přestávce. Kdo zápas ale nezvládal, byla trojice sudích, která pískala domácím fauly, které nebyly. Czudkův výběr pohořel na střelbě, nebyl schopen dávat jednoduché koše a to se projevilo na výsledku.

Zbytek utkání si už lídr soutěže pohlídal.

BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 75:101 (18:24, 49:48, 61:72)
Body: Šiřina 19, Slavík 15, Jurečka 14, Dragoun 9, Klečka, Gniadek po 6, Štěpánek 4, Zbránek 2 – Bohačík 20, Berisha 13, Ray, Davis po 12, Vyoral 11, Benda 9, Hruban 7, Kříž 5, Pumprla, Peterka, Barac po 4. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. Fauly: 17:19. TH: 9/13:10/19. Dvojky: 12/29:26/39. Trojky: 14/39:13/28. Doskoky: 27:51. Pět chyb: Gniadek. Diváci: 1815. Nejlepší hráč: Jaromír Bohačík