Skóre zápasu otevřel dvojkou hráč Olomoucka s neobvyklým číslem 0 na dresu Charles Mitchell. Opava sice vzápětí dokázala otočit, ale zároveň promarnila několik dobrých střeleckých pozic a zisků míče, aby náskok zvýraznila.

Místo toho se chytili hosté, a to zejména díky dvěma trojkám jedné z hlavních postav týmu - Michala Křemena. Hanáci bodově odskočili, ale domácí výborným výkonem držel především Martin Gniadek. I z toho důvodu skončila úvodní čtvrtina 20:25.

Druhou čtvrtku nezačali Slezané příliš dobře. V kombinaci to vázlo a v jednom případě rozhodčí dokonce zastavil hru, když se Opava při vlastním útoku dostala na svou obrannou půlku.

Velké problémy svěřencům trenéra Petra Czudka činil především urostlý americký pivot Mitchell, který byl po patnácti minutách zápasu na deseti bodech. Oku diváků v opavské víceúčelovce tak alespoň mohla lahodit pěkná akce, po níž nekompromisně zasmečoval Miroslav Kvapil.

Hostům se dařila střelba z perimetru. Zpoza trojkového půlkruhu pálil přesně Sehnal a hlavně Močnik. Opavě podle představ nefungovala obrana. Několik důležitých košů zaznamenal hlavně Martin Gniadek, který byl po poločase se čtrnácti body nejlepším střelcem zápasu. Do druhé půle se tak vstupovalo za stavu 42:47.

Opavským basketbalistům jako by chyběla lehkost také na začátku druhého poločasu. Za trojkovým půlkruhem opět úřadovala dvojice Sehnal – Močnik. V jednu chvíli Slezané prohrávali už o dvanáct bodů. Velké utkání však hrál Martin Gniadek, jenž po dvojice přidal i velmi důležitou trojku a zastavil trhák Olomoucka.

Hanáci ovšem ve třetí periodě začali chybovat a neproměňovat své příležitosti, čehož Czudkova eskadra téměř bezezbytku využila. Vymazala manko a před závěrečnou částí se dostala na kontakt. Skóre třetí čtvrtky uzavřel košem za dva Václav Bujnoch, jehož Olomoucko nedokázalo uhlídat v posledních vteřinách před sirénou.

Zkraje čtvrté čtvrtiny se dokonce Opava po střele Jakuba Šiřiny vrátila do vedení. Utkání spělo do dramatické koncovky. Domácím se ovšem nedařilo ve střelbě za tři a neuměla si vypracovat rozhodující náskok.

Naopak po několika klopýtnutích opavského výběru opět tahalo za delší konec Olomoucko, jehož vítězství po dlouhé přihrávce Křemena zpečetil pohlednou smečí nejlepší hráč zápasu Jon-Christopher Fuller.

BK Opava – BK Olomoucko 86:89 (20:25, 42:47, 66:67)
Body: Gniadek 28, Bujnoch 16, Šiřina 14, Jurečka 11, Klečka 7, Zbránek a Kouřil 4, Kvapil 2 – Fuller 23, Močnik 20, Mitchell 19, Šepa a Křemen 8, Sehnal 7, Novák 4. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Holubek. Fauly: 15:11. TH: 3/8:9/15. Trojky: 9/30:10/29. Doskoky: 30:41. Nejlepší hráč: Jon-Christopher Fuller. Diváci: 1400