Domácí táhl americký rozehrávač Max Guercy. Pouze 173 centimetrů vysoká letní posila Nové huti dirigovala hru svého týmu, v klíčové chvíli navíc proměnila dvě trojky v řadě.

Vyrovnaná bitva se zlomila ve čtvrté čtvrtině, kterou vyhrála Ostrava 21:6! „Jsem s naší hrou spokojený, pro nás je to velké vítězství a nesmírně si ho ceníme. Udrželi jsme Opavu na 53 bodech, v poslední čtvrtině na šesti, což je fantastické. O to víc, že v prvním kole, a také přípravě dávala klidně devadesátky. V obraně všichni pracovali výborně," pochvaloval si trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Jeho opavský protějšek měl zcela opačné pocity. „Naší hrou jsem hodně zklamaný. Přijeli jsme tady vyhrát, ale na hřišti byl pouze jeden tým, a to Ostrava. Neříkám, že hráčům chyběla snaha, bohužel nebyla tam basketbalovost. Musím se omluvit našim fanouškům, kteří na zápas přijeli, protože tohle nebyla Opava, na kterou jsou zvyklí. Byla bez chuti. Mrzí nás to," vykládal kouč Opavy Petr Czudek.

Hvězdou zápasu a hrdinou Ostravy byl neúnavný rozehrávač Max Guercy. Ten atakoval ceněný triple-double, když zaznamenal 12 bodů, 11 doskoků a 8 asistencí. Navíc získal pět míčů. „Max byl hvězdou utkání. Nedovolil v naší hře vůbec žádný chaos. Ale proto jsme ho do mužstva brali," řekl Medvecký.

„Myslel jsem si, že Ostravu přehrajeme na rozehrávce, kde máme dva kvalitní borce, bohužel se tak ale nestalo. Guercy dirigoval hru Ostravy, navíc dal ve čtvrté čtvrtině dvě důležité trojky. On byl ten, kdo rozhodl," přiznal Czudek.

Toho trápila také mizerná střelba trojek. Opava proměnila jen 5 ze 32 pokusů. „Jsem hodně zklamaný naší hrou v útoku. Dali jsme jen 53 bodů, nemohli jsme se dostat do pohody. Ti, kteří měli střílet, nestříleli, a naopak. Klobouk dolů před ostravskou obranou, na kterou jsme nenašli za celý zápas recept. Celkově jsme hráli hloupě. S takovou hrou budeme mít problém i v dalším domácím zápase," uzavřel Petr Czudek.

NH Ostrava - BK Opava 68:53 (14:12, 31:32, 47:47)
Body: Sevlie a Bratčenkov 18, Smith 15, Guercy 12, Bohačík 4, Alič 1 - Gniadek 14, Vlček 10, Jurečka 7, Bujnoch 6, Kouřil 5, Cvek a Šiřina 4, Blažek 3. Rozhodčí: Hošek, Blahout, Linhart. Chyby: 17:17. TH: 7/12:10/11. Dvojky: 17/36:14/31. Trojky: 9/25:5/32. Doskoky: 47:29