Opava se v úvodu utkání potýkala se špatnou střelbou. Za prvních pět minut dala pouhý bod. Na druhou stranu se v této disciplíně zrovna nejlépe nevedlo ani Liberci. Ovšem první čtvrtinu vyhrál 11:19.

Ve druhé čtvrtině se přece jen začalo Slezanům blýskat na lepší časy. Nejdříve ještě poslal Ladislav Tóth Kondory trojkou do devítibodového náskoku, ten ale začali Opavští v dalším průběhu trpělivě stahovat. Po Hrubého zakončení to bylo pouze o bod – 25:26. Obrat ve skóre přišel vzápětí. Šiřina vystihl rozehrávku soupeře a sám zakončil – 27:26.

Liberečtí sice vyrovnali, avšak po přihrávce Šiřiny mířil přesně Hrubý a do šaten šla s jednobodovým náskokem Opava.

Vstup do druhého poločasu neměli domácí dobrý, jejich střelecké trápení se vrátilo a Kondoři ulítli, také po několika úspěšných trojkách do desetibodového trháku. Ve čtvrtém hracím období sice svěřenci Davida Klapetka přišli s náznakem pokusu o obrat.

Přiblížili se na šest bodů, jenomže nejlepší střelec zápasu Hampton přišel s trojkou a vnesl do řad svého týmu uklidnění, což se ale nedalo říci o rozhodčích, ti totiž neměli svůj den, což prokázali i u neuznané trojce Czudka. Poté již domácí rezignovali a jejich osud byl zpečetěn.

„Upřímně po první půli byl zázrak, že jsme prohrávali o bod. Domácí byli ve druhé čtvrtině jasně lepší. Opavě nešla střelba, a to nás držela ve hře. Naším limitem bylo strašné množství ztrát,“ začal hodnotit utkání trenér Liberce Jan Slowiak. „Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli. Vítězství má pro nás cenu,“ doplnil liberecký trenér.

„Naším problémem byl vstup do utkání. Když jsme dokázali výsledek obrátit přišla špatná druhá půle, a to rozhodlo. Hlavně v útoku nám to příliš nešlo. Dostali jsme jednašedesát bodů, a to je moc,“ pokrčil rameny trenér domácích David Klapetek.

BK Opava – Kondoři Liberec 78:90 (11:19, 29:28, 48:59)
Body: Pumprla 13, Štec 13, Hrubý 13, Blažek 12, Šoška 12, Dygrýn 7, Czudek 4, Šiřina 4 – Hampton 29, Černošek 18, Mono 15, Landa 8, Marek 7, L. Tóth 5, Gajdošík 4, T. Tóth 4. Rozhodčí: Macela, Kapl, Znamínko. Fauly: 28:23. TH 28/19 - 34/28, 5. chyb: 39. Czudek. Diváci: 985