Famózní představení předvedli v pátečním televizním derby s Ostravou opavští basketbalisté. Na domácí palubovce svého soupeře doslova rozložili. Tým Františka Róna byl zralý na ručník a místy nevěděl co má vůbec hrát. Ostravští basketbalisté se sice po dvou proměněných šestkách Mielczareka ujali vedení, v dalším průběhu to byl ovšem domácí tým, který režíroval dění na palubovce.

Poté co ostravském celku nevyšel útok, zakončil akcí smečí Pumprla – 7:5. Hodně vidět byl hlavně Šiřina, vymýšlel akce a sám i zakončoval. První hrací období vyhráli domácí 22:14, když poslední slovo si vzal trojkou Čarnecký a smečovaným pokusem Pumprla. Bodový účet druhé čtvrtiny otevřel Šiřina, Opavští nadále měli více ze hry a taktika se zdvojováním soupeřových hráčů jim vycházela.

Po Dygrýnově bodovém přínosu vedl Klapetkův soubor 43:24. Ostravskému týmu nešly vůbec střely z trojkové vzdálenosti, prosadil se dvakrát až Stehlík v závěru druhé čtvrtiny. Do šaten se šlo za stavu 43:31.

Ve třetí čtvrtině pokračovali Opaváci ve svém skvělém galapředstavení. Ostravský celek byl očividně zaskočen, svým způsobem i nervózní. Po trojce Šiřiny svítil na ukazateli skóre stav 53:39 a tento náskok si opavský výběr udržoval téměř po celý průběh. Po třech čtvrtinách vedl 67:53.

Galapředstavení domácích vygradovalo ve čtvrté čtvrtině. Opavská hala byla na nohou a bouřlivým potleskem odměňovala jednu pohlednou akci Opavy za druhou. Pumprla svou pátou smečí zvyšoval na 77:58. Domácí nakonec zvítězili s přehledem 94:69.

„Velká gratulace hráčům Opavy. Náš výkon vypadal, jako kdybychom vystoupili z autobusu, který byl plný medu. Nešla střela z perimetru ani vnitřního prostoru. S přibývajícím časem to bylo těžší , domácí měli větší vůli po vítězství a zaslouženě vyhráli,“ řekl k zápasu ostravský trenér František Rón. Domácí kouč David Klapetek byl spokojen: „Jsem hrdý na hráče, že to zvládli. Vedle výsledku mě těší i předvedený výkon.“

BK Opava – NH Ostrava 94:69 (24:14, 43:24, 67:53)
Body: Šiřina 24, Blažek 19, Pumprla 17, Dygrýn 11, Hrubý 8, Čarnecký 7, Šoška 4, Štec a Kratochvíl po 2 – Arnold 27, Stehlík a Robinson po 10, Mitchell 9, Bohačík 8, Mielczarek 5. TH: 20/18 – 23/19. Trojky: 15/6:23:4. Doskoky: 31:29. Fauly: 19:22. 5 chyb: 24. Šoška (Opava). Rozhodčí: Zachara, Vondráček, Znamínko. Diváci: 1487.