První čtvrtina derby doslova přinesla vraždění neviňátek. Opava měla famózní vstup, brzy vedla 7:0 a dělala si, co chtěla. Po Novákově úniku to bylo již 18:4 a diváci v hale se nestačili divit. Ostravské držel snad je Mitchell, který dvěma trojkami alespoň trochu mírnil rychle narůstající skóre.

Vrcholem hostující nemohoucnosti byl koš Dygrýna, který zcela sám pod košem přebral přihrávku přes celé hřiště od Šiřiny a zvyšoval na 34:16. Vzápětí se prezentoval trojkou Cvek. Opava první část vyhrála 37:18.

Druhou část ale začali domácí vlažně, Šoška třikrát odmítl dát jednoduchý koš, kdy mu míč pokaždé vypadl z obroučky a hosté se začali nadechovat. Dařilo se zejména střelecky disponovanému Mitchellovi a necelých sedm minut před poločasem svítil na ukazateli stav skóre 41:33.

Domácí začali hrát křečovitě a soupeř byl rázem znovu ve hře. Po trojce Stuchlého vedli Opaváci pouze o pět bodů. Další snížení ale nepřipustili a půlku vyhráli 56:46.

Začátek druhého poločasu měli domácí výborný. Poté co dal Šoška koš za dva body a následně proměnil i šestku, vedli Klapetkovi chlapci 69:52. Následovala krásná spolupráce pod košem mezi Čarneckým a Šoškou – 73:52.

Domácí byli rázem na koni a na palubovce existoval už jen jeden tým – Opava. Po třech hracích obdobích vedla 80:64. Ve čtvrté části si domácí vítězství již vzít nenechali a vyhlásili útok na stovku. Ta padla necelé tři minuty před koncem. Blažek skvělým blokem získal míč a po následném útoku se z trojkové vzdálenosti nemýlil Marek Štec – 100:79.

„Zápas jsme si prohráli sami. Mohl být hratelný, bohužel v první čtvrtině jsme dostali 37 bodů, a to se pak těžko s výsledkem něco dělá. Opava si zasloužila vyhrát,“ hodnotil utkání trenér Ostravy Zdeněk Hummel.

„Jsem rád za vítězství. Dostali jsme se do něj jednoduše. Ostrava se sice dostala zpátky do zápasu, my jsme ale bojovali až dokonce a vyhráli,“ řekl krátce opavský trenér David Klapetek.

BK Opava – NH Ostrava 104:83 (37:18, 56:46, 80:64)
Body: Novák 20, Blažek 17, Kratochvíl 15, Šoška 15, Štec 10, Cvek 7, Čarnecký 5, Šiřina 3, Douša 2 – Mitchell 19, Palát 18, Stuchlý 17, Payne 12, Číž 9, Kresta 4, Palyza 2, Černoch 2. Rozhodčí: Vrážel, Matějek, Janovský. Fauly: 16:25. TH: 29/25:13/12. Trojky: 20/7:25/11. 5 chyb: 37. Černoch. Diváci: 1011. Nejlepší hráč: Marek Štec.