Opavští basketbalisté měli proti favorizovanému Prostějovu sympatický vstup do zápasu, v první čtvrtině si dokonce vytvořili sedmibodový náskok – 19:12. Jenomže hosté zlepšili střelbu, hlavně Chánovi to tam začalo padat.

Ještě po první čtvrtině to bylo jenom o bod, avšak závěr druhého hracího období domácí úplně projeli a Prostějov vedl.

Začátek druhého poločasu neměli Slezané nijak oslnivý, ovšem poté se začaly dít věci. Vše započal trojkou dorostenec Kupčík, kterého napodobili Čarnecký se Šoškou a když mladý Kupčík vystřihl další trojku, prohrávali domácí pouze o pět bodů – 57:62.

Avšak více se Opavským přiblížit nepodařilo, hosté zapnuli na vyšší obrátky. Landryho trojka vrátila Prostějovu znovu uklidňující třináctibrankový náskok.

Opava je ale tým, který se hned tak nevzdává. I v sobotu bojovala do posledních vteřin. Sympatický výkon podal mladý Kupčík a po Šoškových třech bodech se ztenčil náskok Prostějova na čtyři body a hala byla na nohou.

A to nebylo vše. Čarnecký dvěma šestkami potrestal faul a když se zpod koše trefil Šoška, prohrávali domácí pouze 80:82. Jenomže Hanákům vrátil zpátky klid trojkou Lawrence. Tentýž hráč pak v závěru ještě dal dvě šestky a bylo rozhodnuto.

„Viděli jsme utkání dvou fázi. Začali jsme velice špatně v obraně, druhá část přinesla zlepšení, jenomže potom jsme polevili. Přišel úsek šesti minut, kdy jsme nedali koš. Domácím jsme ale nepovolili jít do vedení. Máme zkušený tým, který si zápas již pohlídal. Nicméně Opavu musím pochválit za velkou bojovnost,“ řekl trenér Prostějova Peter Bálint.

Domácí kouč David Klapetek byl zklamaný. „Rozhodl konec druhé čtvrtiny. Naší špatnou hrou v útoku jsme soupeře nastartovali. Ve druhé půli jsme stahovali čtrnáctibodové manko, ale na zvrat jsme neměli již síly,“ ohlédl se za utkáním domácí trenér.

BK Opava – Prostějov 81:92 (24:25, 40:54, 59:70)
Body: Šoška 17, Čarnecký 13, Kupčík 11, Douša 9, Novák 8, Dygrýn 8, Štec 7, Blažek 4, Kratochvíl 4 – Chán 21, Landry 18, Hyzy 14, Lawrence 12, Prášil 8, Šležas 7, Dokoupil. Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Holubek. Fauly: 17:23. TH: 22/18:11/8. Trojky: 7:10. Diváci: 1011