Kolín naopak spoléhal na střelbu z dálky, která se jim v první půli nebývale dařila. Právě ve střelbě trojek žlutomodří hodně zaostávali a ve větší pohodě hrající hosté si v závěru třetí čtvrtiny vybojovali zasloužené osmibodového vedení.

Šance na zisk dvou bodů tu stále byla. To, když dvacet vteřin před koncem trefil z dálky domácí Šiřina (88:89). Faulovaný Machač však oba trestné hody proměnil a Czudkova těžká střela už obroučkou nepropadla.

Opava se tak po čtvrté porážce v řadě propadla na samé dno tabulky.

„Nebyl to kdovíjak pohledný zápas. My však vše podřídili úspěchu a maximálně se na utkání soustředili. Nakonec to dopadlo podle našich představ. Přijeli jsme pro výhru a to se nám také podařilo,“ těšil se z cenného vítězství trenér Kolína Predrag Benaček.

To opavský kouč David Klapetek důvod k úsměvu neměl. „Z naší strany to byla od začátku katastrofální obrana. To, co jsme si řekli před utkáním, jsme nebyli schopni dodržet. Kolín vyhrál zaslouženě, i když šance na to, abychom se nakonec radovali my, tam byly.“

Opava – Kolín 88:92 (23:27, 43:44, 63:69)
Body: Pumprla 20, Hrubý 18, Štec 16, Czudek 10, Čarnecký 8, Šiřina a Šoška po 6, Blažek 4 – Machač a Pavlík po 18, Rogers 17, Ames 15, Zuzák 9, Mihailovič 6, Lepinaitis, Brown a Novotný po 3. TH: 16/11 – 27/20. Trojky: 7:10. Fauly: 22:16. TCH: 39. Hrubý (Opava). Doskoky: 23:24. Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Holoubek. Diváci: 650