Derby rozhodla Ostrava v nástupu do druhého poločasu, kdy čtyři minuty nedovolila hostům ani koš, naopak sama zaznamenala třináct bodů. Přitom domácí už neměli po změně stran k dispozici elitního rozehrávače Mitchella, který neudržel nervy na uzdě a po úderu do těla opavského Čarneckého putoval předčasně pod sprchy.

„Byla to od Mika klukovina. Paradoxně nám to ale prospělo,“ řekl trenér Ostravy František Rón. Ligový nováček si připsal už osmou venkovní porážku v řadě. Domácí získali po nevydařenou vystoupení na USK cenné dva body, znamenající posun na osmé místo tabulky.

NH Ostrava – Opava 93:70 (21:19, 39:39, 65:49)
Body: Stuchlý 18, Bohačík a Uhlíř po 14, Robinson a Arnold po 12, Mielczarek 11, Korytek, Mitchell a Stehlík po 4 – Šoška 26, Dygrýn 15, Hrubý 9, Pumprla a Kratochvíl po 6, Štec 5, Čarnecký 3. TH: 27/33 – 16/20. Trojky: 8:4. Doskoky: 28:18. Fauly: 23:30. 5 chyb: 39. Korytek – 30. Kratochvíl, 35. Dygrýn. Vyloučení: 19. Mitchell (Ostrava). Rozhodčí: Paulík, Hartig, Matějek. Diváci: 1572