Opava vstoupila do zápasu koncentrovaně, hned její první útok zakončil zpod koše úspěšně Šiřina, Severočeši srovnali Vyoralem.

Následně skvěle přečetl soupeřovu hru Sokolovský a Dokoupil z rychlého protiútoku poslal domácí do vedení. Válečníkům nešla střelba z dálky, a i doskok patřil v úvodní části domácím. Když se v šesté minutě prosadil z perimetru Blažek, vedli domácí 10:2.

Za stavu 12:4 špatně rozehrál míč Klečka a Houška snižoval na 12:6. Pak si ale spravil chuť, když luxusně zablokoval Bosáka. Další útok ale domácí nedokončili a Jiříček snížil na rozdíl čtyř bodů. Vzápětí selhal při šestkách Šiřina a Jiříček střelou z dálky poslal Děčín poprvé do vedení – 12:13.

Druhé hrací období otevřel Landa, opavská odpověď přišla z ruky Gniadka. A když další útok Děčína skončil neúspěchem, vybojoval míč Sokolovský, rozběhl Dokoupila a ten z dálky bodoval. Opava dřela, odměnou za to jí byla trojka Šiřiny a zakončení Sokolovského - 22:17.

Výborná obrana na Severočechy platila i v dalším průběhu. Po dalším ubráněném útoku smečoval Gniadek – 27:17. Jenomže Děčín je tým, který se nevzdává a během chvilky se dotáhl na čtyři body. Opava znovu nasadila k trháku a škoda jen, že si po akci Vyorala nechala dát tři vteřiny před poločasem trojku od Houšky – 33:28.

Druhý poločas započal čtyřmi body v řadě Šiřina a když z perimetru zakončil Sokolovský, vedli domácí o devět bodů. Děčín znovu stahoval, pod dvou trojkách si ale došel pro koš s faulem Vlček. Necelé tři minuty před třetí čtvrtinou proměnil tentýž hráč jednu šestku a Opava měla devítibodové vedení zpátky.

Poté si Opaváci vybrali slabší chvilku v útoku. Naštěstí je podržel Sokolovský. Poslední slovo třetí čtvrtky měl autor dvou úspěšných hodů Landa – 48:42

Téměř tři minuty čekala Opava ve čtvrtém hracím období na koš. Za čtyři minuty tak dala jeden bod a když zakončil šest minut před koncem Houška, smrsknul se náskok domácích na dva body. Trápení ukončil až Gniadek.

Jenomže pak domácí nedoskočili balon a Stria snižoval na 51:50. Po další trojce srovnal Vyoral na 53:53. Drama vrcholilo. Šiřina nedal ani jednu ze svých šestek. Naštěstí nebyl sám. Pískot opavských fanoušků neustál při trestných hodech Stria a poté ani Landa.

V samotném závěru se Czudkovci vybičovali k maximálnímu výkonu a mohli slavit postup.

BK Opava – BK Děčín 58:55 (12:13, 33:28, 48:42)
Body: Šiřina 18, Sokolovský 12, Gniadek 8, Dokoupil a Blažek 6, Klečka a Vlček 4 – Vyoral 13, Houška 12, Jiříček a Landa 8, Stria 5, Venta 4, Sokoup 3, Bosák 2. Rozhodčí: Dolínek, Hošek, Vondráček. Fauly: 23:21. TH: 13/21:10/18. Dvojky: 18/32:12/33. Trojky: 3/13:7/24. Doskoky: 31:32. 5 chyb: 40. Gniadek, 40. Blažek. Diváci: 2 500. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina (Opava).