Petr Dokoupil otevřel účet pátečního televizního zápasu, poté si ve třech případech vzal slovo Hruban a favorit vedl 2:8. Domácí se rychle oklepali, po trojce Klečky, který zužitkoval přihrávku Šiřiny, to bylo už jen o bod, Sokolovský dokonce převážil misky vah na stranu Slezanů. Po dobrém obraném zákroku se dostal do nájezdu Cvek. Byl zastaven, sudí ovšem faul neviděli.

V závěru první desetiminutovky přišly chvíle Sokolovského, který dvěma trojkami vrátil Opavským vedení. Z dálky se prosadil na druhé straně i Washington. Opava bojovala o každý balon a diváci byli v transu, Washingtona znervóznili tak, že dal jen jednu šestku.

Devět vteřin před prvním klaksonem vyšel útok Klečkovi a domácí první desetiminutovku vyhráli.

Druhé hrací období odstartoval košem s faulem Stutz, hosté začali přidávat na obrátkách, trojkou jejich vedení navýšil Bartoň. Domácí bojovníci kontrovali košem s faulem v podání Kryštofa Vlčka.

V této fázi zápasu přišly momenty, ve kterých sudí Opavským očividně vše pískali a Nymburk si vytvořil vedení. Martin Gniadek dokonce dostal technickou. V 15. minutě dal trojku Simmons a rozdíl byl desetibodový – 33:43.

Necelé dvě minuty před poločasem snižoval na 39:45 Klečka. Středočeši neměli ani milimetr zadarmo, naopak po skvělém obraném zákroku a rychlém útoky Klečky to bylo už jen 41:45.

Hned na začátku třetí čtvrtiny dali hosté čtyři body. Sokolovského koš hosté vypíchli - sudí nejdříve koš uznali, ale poté co lavička Nymburku protestovala, své rozhodnutí změnili. Bohužel pak domácí kapitán ve snaze získat míč přeletěl reklamy a poranil si druhé koleno. To už měli domácí desetibodové manko.

Opava se dokázala vzchopit, po Klečkově nájezdu to bylo pouze o šest. Po Houškově špatné přihrávce přišly další dva body Opavských, trefil se Vlček, následně Klečka snižoval na 51:53 a hala byla ve varu. Bohužel Benda a Hruban dali favorita trochu do klidu. Opavským nevyšla dvakrát střelba z dálky a rozdíl byl osmibodový.

V začátku čtvrté desetiminutovky vystřelily oba týmy několik neúspěšných pokusů z dálky, trefil se až ze šestek Kramný, který dokázal odpovědět i na trojku Bartoně, a bylo to stále o devět. Bohužel hostující střelec přidal další povedený pokus z perimetru - 60:72, od tohoto okamžiku začínalo vedení Nymburka narůstat. Opavským očividně došly síly.

BK Opava – ČEZ BASKETBALL Nymburk 70:87 (20:18, 41:45, 54:64)
Body: Klečka 15, Vlček, Blažek po 12, Sokolovský, Kramný po 11, Gniadek 4, Cvek, Dokoupil po 2, Šiřina 1 – Hruban 18, Welsch 16, Bartoň 14, Washington 11, Houška 9, Benda, Simonns po 7, Stutz 3, Pomikálek 2. Rozhodčí: Hruša, Kučera, Vondráček. Fauly: 20:19. TH: 9/16:9/13. Dvojky: 23/38:24/41. Trojky: 5/25:10/24. Doskoky: 29:41. Diváků: 2 716. Nejlepší hráč: Jiří Welsch

Nejlepší fanoušky má Opava

Celá republika v pátek viděla, že opavský fanoušek má sport rád. Téměř tři tisícovky diváků přišly na páteční semifinálový duel Kooperativa NBL mezi domácím výběrem a hvězdným Nymburkem. I když domácí prohráli s favoritem70:87, celá hala tleskala v závěru svým hrdinům ve stoje.

Po tribunách se několikrát valila mexická vlna. Úspěch měla i fandítka. Opavského fanouška neodrali ani brzký čas, a ani fakt, že Nymburk je tým, který se v Česku neporáží. Z atmosféry, ze které naskakovala husí kůže, byl unesen i hostující kouč, litevský odborník Kestutis Kemzura.

„Je to jako v mé rodné zemi. Když se má fanoušek rozhodnout, zda jít na basket nebo do práce, vítězí první možnost. Opavské publikum bylo fantastické. Celá republika dnes viděla, jak mají opavští fanoušci tento sport rádi," složil poklonu opavským fandům.