Zápas o třetí místo načal dvoubodovým zásahem Nečas, Opavští srovnali Blažkem. Poté, co Šiřina rozjel akci zpod vlastního koše a skóroval z perimetru, vedli Slezané 9:5.

Z vedení se ale neradovali dlouho. Úspěšné trojkové pokusy Burnetta a Kotase posunuly Beksu do vedení a když se prosadil i Autrey, byl stav 11:16. První čtvrtina skončila vítězstvím Východočechů 19:24.

Ve druhé desetiminutovce se trefil z dálky Pandula a Pardubice vedly o osm. Domácím to moc nešlo, trápili se střelecky. Na první koš čekali přes tři minuty. Pak udělal sérii čtyř bodů Zbránek, avšak signál k obratu to nebyl. Hosté si vzali brzy osmibodové vedení zpět.

Opavští se dál trápili a náskok Beksy rostl. Po Autreyho trojce to bylo 30:44.

Opava se nezvedla ani po přestávce, dělala zbytečné ztráty a sen o bronzové medaili se začal pomalu rozplývat. Domácí s výsledkem nic neudělali a prohráli o jednadvacet bodů.

BK Opava – BK JIP Pardubice 67:88 (19:24, 30:44, 50:67)
Body: Zbránek 15, Klečka 13, Dragoun, Cvek a Blažek 7, Kvapil 6, Šiřina 5, Bujnoch 3, Kouřil a Jurečka 2 – Burnett 18, Švrdlík 15, Walla a Autrey 13, Pandula 11, Nečas 7, Půlpan 6, Kotas 3, Kohout 2. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Vondráček. Fauly: 21:23. TH: 20/24:13/19. Dvojky: 16/31:27/46. Trojky: 5/33:7/23. Doskoky: 28:41. Pět chyb: 34. Bujnoch. Diváci: 1212. Nejlepší hráč: Kamil Švrdlík