V první minutě sice pískli sudí Blažkovi kroky a nechali zakončit Muirheada, avšak poté měli navrch Slezané. Díky Dokoupilovi a Gniadkově trojce vedli 5:2. Beksa to také zkoušela z dálky, ale Čarnecký neuspěl, na druhé straně to bylo o něčem jiném, Sokolovský s Blažkem se z perimetru trefili a Czudkova družina vedla 11:4.

A to nebylo vše, další trojku trefil Šiřina – 14:7. A domácí playmaker si dal brzy repete a pardubická trojková bída byla zapomenuta. Opavští byli při chuti, spolupráci se Šiřinou zakončil otočkou z pod koše Sokolovský a domácí vedli o deset bodů - 19:9.

Poté se Pardubice na chvíli zvedly. Slezané nedokončili dva útoky a rázem byl rozdíl jen šestibodový. Bohužel hned na to dal trojku Sanders a první pokus domácích o trhák byl odražen.

Ve druhé čtvrtině se po dvou oboustranně neplodných minutách podařilo Pardubicím výsledek zásluhou Peterky otočit. Opava začala být nervózní, nešel ji doskok a hlavně se nemohla trefit. Nelson čtyřmi body v řadě zajistil hostům vedení 24:19.

Střelecké trápení ukončil po necelých pěti minutách Šiřina. Tentýž hráč o pár momentů později trojkou vyrovnal. Opavští ubránili nájezd soupeře, navíc Bohačík dostal technickou. Sokolovský dal sice jen jednu šestku, avšak mrzet ho to nemuselo, chvíli na to dával trojku Gniadek.

Beksa odpověděla stejnou mincí z ruky Sanderse a po Peterkově zakončení z pod koše měla vedení zpět. Přetahovaná ve skóre měla pokračování. S poločasovým klaksonem byl faulován Kramný, který jednou šestkou srovnal na 37:37.

Na začátku druhé půle udělali hosté čtyři body v řadě, jenomže pak přišla série tři domácích trojek, které dali Dokoupil, Sokolovský a Blažek a Opava byla na koni. Opava vycítila šanci, bojovala o každý míč a ve 24. minutě vedla o deset bodů. Beksa to ale nezabalila, Nelsonem stáhla náskok na sedm bodů. Po Vlčkově ztrátě a Čarneckého zakončení to bylo jen o pět, a když se trefil znovu Nelson, byl i druhý pokus o trhák odražen.

V poslední čtvrtině zavelel Šiřina trojkou k vyrovnání série, a když si o necelou půlminutu později rukou k sobě nasměroval Dokoupila, kterému dal míč a ten, jak jinak než z perimetru, zamířil přesně, vedli domácí o sedm bodů a hostující lavička si vzala time. A ten pomohl. Po akci Pospíšila to bylo rázem o bod.

V kritickém okamžiku přišla trojka Šiřiny. A poté, co dal trojku Klečka hala málem spadla. Mimochodem, šlo o šestnáctou trojku Slezanů v zápase. Opavští byli na koni a v pekelné atmosféře si zaslouženě vynutili třetí zápas.

BK Opava - BK JIP Pardubice 88:71 (19:18, 37:37, 62:59)
Body: Šiřina 25, Gniadek 19, Dokoupil 13, Sokolovský 11, Blažek 10, Klečka a Kramný 3, Cvek a Vlček 2 - Nelson 17, Peterka 14, Muirhead a Sanders 9, Pospíšil 7, Čarnecký 6, Bohačík a Příhonský 4, Půlpán 1. Rozhodčí: Lukeš, Kučera, Hošek. Chyby: 19:17. TH: 7/12:10/14. Dvojky: 15/30:26/48. Trojky: 17/31:3/22. Doskoky: 35:33. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina. Diváci: 2601.