Obě mužstva do utkání vstoupila s patřičnou vervou. Hrál se bojovný basketbal, domácí i USK předváděli agresivní presing. Byť se hostující celek během úvodního dějství dostal do vedení, Slezané nakonec dokázali otočit.

Opavskou hru významně oživil Radovan Kouřil, kterého trenér Petr Czudek poslal v průběhu první čtvrtky do hry. Šikovný rozehrávač Opavy si připsal několik bodů a také přesně přihrával. I díky němu domácí úvodní desetiminutovku vyhráli 19:18.

Druhá čtvrtina na úspěšné koše nijak zvlášť bohatá nebyla. Opavě střelba příliš nefungovala. Vysokoškoláci dokázali utéct na rozdíl čtyř bodů, pak ale opět přišel na palubovku Kouřil a opavský výkon se zvedl. Zdatně mu sekundoval rozehrávačský kolega Jakub Šiřina, jenž se krásně trefil zpoza perimetru a vrátil svému celku vedení.

To ale mělo jepičí život, neboť vzápětí se prosadili Bohačík s Madsenem a Pražané v poločase drželi náskok 33:30.

Třetí čtvrtka se nesla ve vyrovnaném duchu. Ani jedno mužstvo nechtělo svého soupeře pustit do rozhodujícího trháku. Stěžejní se ukázal být přínos Václava Bujnocha, který trojkou zvýšil na 37:33 a o několik minut později připojil další trojkový pozdrav do koše pražského výběru.

Poslední slovo ovšem patřilo Marešovi, jenž se také trefil za tři a před poslední čtvrtinou svítilo na ukazatelích skóre 52:49.

První polovina závěrečné desetiminutovky byla neskutečně vyrovnaná. Opava se s USK přetahovala doslova o každý bod. Poměrně velké nepříjemnosti znamenal pro celek kouče Petra Czudka hostující Madsen, který vylepšil svůj střelecký účet o dvě trojky.

Celá hala neuvěřitelným způsobem hnala své borce kupředu a hráče na palubovce mohutně povzbuzovala také opavská lavička. Finiš byl obzvlášť dramatický. Pevnější nervy ovšem nakonec měla Opava, která se v závěru přece jen urvala, zvítězila 73:68, celou sérii opanovala 4:2 a během příštího úterý a středy se představí v Nymburce.

BK Opava - USK Praha 73:68 (19:18, 30:33, 52:49)
Body: Šiřina 19, Kouřil 18, Bujnoch 13, Blažek 10, Cvek 7, Klečka 4, Zbránek 2 – Madsen 15, Bohačík a Šafarčík 13, Primorac 11, Feštr 7, Mareš 4, Křivánek a Grunt 2, Štěrba 1. Rozhodčí: Vyklický, Dolínek, Vondráček. Fauly: 18:23. TH: 22/24:8/18. Dvojky: 18/44:18/28. Trojky: 5/15:8/26. Doskoky: 26:32. Pět chyb: 32. Zbránek, 36. Klečka – 35. Bohačík. Nejlepší hráč: Václav Bujnoch. Diváci: 1828.