BASKETBAL playoff: Opava - Nový Jičín 70:85

Opava /FOTOGALERIE, 3 x VIDEO/ - Opavští basketbalisté dlouho drželi ve druhém čtvrtfinále Mattoni NBL krok s favorizovaným Novým Jičínem. Na začátku čtvrté části vedli dokonce o šest bodů, bohužel pro ně, se nakonec z vítězství radoval soupeř.

25.4.2009 13

BK Opava - Geofin Nový Jičín 70:85Foto: DENÍK / František Géla

Diváci v opavské hale viděli od samého začátku zajímavý basketbal. Favorit z Nového Jičína se držel vedení a zejména rozehrávač Emmanuel Ubilla byl pro Opavské velkou hrozbou a právě po jeho trojce vedli hosté 4:9. Domácí výběr ale dokázal vždy zareagovat a Jičín do většího bodového trháku nepustil.

V posledních sekundách úvodního hracího období navíc získal míč Blažek a s klaksonem snížil na 15:17. A výsledek mohl být klidně i opačný, ale to by Klapetkův tým nesměl lacině ztrácet balony a být přesnější ve střelbě.

Ve druhé čtvrtině sice Nový Jičín utekl domácí na šest bodů, ovšem chvíli na to bylo vše jinak. Opava očividně přidala na agresivitě a nastal obrat.

Domácím spadly i dvě trojky, ta Čarneckého dokonce znamenala vedení 24:22. Přišlo období opavských ztrát, avšak toho nedokázal novojičínský favorit využít a do šaten se šlo za stavu 30:32.

Druhý poločas otevřel dvojkou Šarović, Opava kontrovala Blažkem, stejný hráč vzápětí vyrovnal na 34:34.

Škoda jen, že se Klapetkovým chlapcům nedařilo získané míče proměňovat častěji v body. Na palubovce se odehrávala doslova bitva. Walkerovi pískli sudí kroky, na druhé straně mířil přesně Dygrýn, hala se začínala dostávat do varu. Pumprlovy šestky znamenaly vedení 45:40.

Dramatický byl i závěr této čtvrtiny. Hájek trojkou získal Jičínu zpět vedení, poslední slovo měl Pumprla a rovněž trojkou převážil misky vah na stranu Opavy. Čtvrtfinálová jízda začala nabírat na obrátkách ve čtvrté části. Klapetkovci ji začali famózně. Po třech bodech Šiřiny vedli o šest, avšak jen krátce. Stačily dvě ztráty a Hájek trojkou srovnal – 57:57.

A by toho nebylo málo Hájek další trojkou otočil výsledek – 63:64. V závěru se přece jen do trháku dostal Nový Jičín a druhé vítězství v sérii si vzít nenechal. Nutno ale říci, že Opavští prohráli se vztyčenou hlavou, což ocenili i diváci.

„Opava podala dobrý výkon, produkovala svůj typický rychlý basketbal, získávala prostor pro volnou střelbu,“ začal s hodnocením trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva. „I dnešní utkání bylo vyrovnané. My jsme ve čtvrté čtvrtině šlápli na plyn a závěr si pohlídali. Vedeme 2:0, a to je důležité. Jinak si myslím, že diváci mohou být s dosavadním průběhem série spokojeni, k vidění je oboustranně dobrý basketbal,“ zakončil Choleva.

„Z naší hry byl cítit psychický tlak, což se projevilo na našich ztrátách. Pro mě i hráče je tato série dobrou školou. Zbraně ještě neskládáme. V Novém Jičíně se pokusíme překvapit,“ slíbil opavský trenér David Klapetek.

BK Opava – Nový Jičín 70:85 (15:17, 30:32, 52:51)
Body: Pumprla 18, Čarnecký 17, Blažek 12, Štec 11, Šiřina 6, Dygrýn 6 – Šarović 21, Walker 17, Hájek 15, Ubilla 13, Gavlák 6, Pospíšil 6, Reinberger 5, Pelikán 2. Rozhodčí: Dolínek, Vrážel, Holubek. Fauly: 25:21, TH: 16/19:16/23. Trojky: 6:7. Diváci: 2 005

25.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 13
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.