Opava nezačala v Pardubicích vůbec dobře. Gniadek sice dokázal ještě odpovědět na koš Panduly, ale to bylo na dlouhé minuty vše a náskok Beksy začal narůstat. V jednu chvíli vedli domácí 11:2.

Slezané začali stahovat až ve druhé polovině první desetiminutovky. Po koši Blažka s faulem to bylo jenom o pět. Škoda jen, že Kvapil vzápětí nedosáhl na dlouhou přihrávku a k Blažkovi se nedostalo prohození Šiřiny. Poslední slovo měl domácí Švrdlík, který sice neproměnil jednu ze šestek, ale i tak Východočeši vedli 22:15.

Opavu trápily ztráty, některé koše darovala Pardubicím jak na zlatém podnose.

Vstup do druhého hracího období měli Opavští katastrofický. Nedařila se jim střelba a ve 14. minutě po jedné proměněné šestce Nečasem prohrávali 31:17.

Opavský výběr se ale nepoložil. Trenér Czudek promíchal sestavu a hosté začali stahovat. Vše odstartovala trojka Jurečky, a když se z dálky prosadil i Šiřina bylo to o devět. Opavští vylepšili obranu a v závěru po šestkách Vlčka a Zbránka snížili na hratelných 39:34.

Druhý poločas načal trojkou Gnaidek, kterého ale vzápětí napodobil Wall. Tentýž hráč pak Beksu poslal do vedení 45:39, a opět šlo o úspěšný dalekonosný pokus. A stačila chvilka a domácí po bodech Nečase vedli o osm.

Ve 24. minutě se blýskl efektním obranným zákrokem Vlček, který navíc vyšperkoval dvěma body – 49:44. Po Vlčkově přihrávce se zpod koše prosadil Gniadek a hosté prohrávali už jen o bod. A znovu Vlček, díky němu už Opavští poprvé v zápase vedli. Své parádní střídání ještě zakončil jednou proměnou šestkou.

Pandula vrátil domácím trestnými hody vedení zpět, ale jen na chvíli. Po trojce Šiřiny vedli Opavští 58:54. Hosté třetí čtvrtinu zvládli excelentně.

A Vlček řádil i ve čtvrtém dějství, díky jeho bodům si Slezané udržovali šestibodový náskok, ze kterého ukrojil trojkou Pandula. Slovenský křídelník o pár chvilek později jednou šestkou snížil na rozdíl jediného bodu a drama pokračovalo. Opava po obléhání pardubického koše dala trojku Gniadkem, jenomže Pardubice dokázaly zareagovat Půlpánem.

Autrey vyrovnával na 71:71. Blažek další trojkou přinutil trenéra Pardubic k oddechovému času.

V závěru selhal Pandula při šestkách. Dvaačtyřicet vteřin před koncem čtvrtiny zápas zdramatizoval trojkou Kotas, rázem to bylo o dva. Šiřina dal jednu šestku. Pět a půl vteřiny před koncem dal bohužel jen jednu šestku Cvek a Autrey poslal zápas v poslední sekundě normální hrací doby do prodloužení.

Autrey zařídil Pardubicím šestkami vedení. Opavští byli nervózní, dělali ztráty a po trestných hodech Panduly nabrali čtyřbodové manko. Gniadek snížil, jenomže Autrey dal trojku – 90:85. Jiskřičku naděje vykřesal trestnými hody Gniadek. A díky Vlčkově bodům prohrávali hosté už jen o bod. Blažek dal dva trestné hody a Opavští vedli.

Devatenáct vteřin před koncem prodloužení však držela Beksa jednobodové vedení 92:91. A protože hosté vyrobili ztrátu, Pardubice mohly slavit.

Zdroj: DENÍK / Roman Brhel, Radim Klečka
Zdroj: DENÍK / Roman Brhel, Radim Klečka
Zdroj: Radim Klečka

video: Deník/Roman Brhel, Radim Klečka

BK JIP Pardubice - BK Opava 93:91 po prodloužení (22:15, 39:34, 57:62, 83:83)
Body: Autrey 30, Panudla 15, Wall 14, Nečas a Škranc 9, Půlpán a Švrdlík 6, Kotas 4 - Gniadek 23, Blažek 18, Vlček 16, Šiřina 14, Lyčka 6, Jurečka 5, Dragoun, Zbránek, Kvapil a Kramný 2, Cvek 1. Rozhodčí: Kučera, Baloun, Vondráček. Chyby: 27:36. TH: 33/49:24/32. Dvojky: 18/45:23/38. Trojky: 8/24:7/31. Doskoky: 44:48. Pět chyb: 44. Wall, 45. Pandula - 42. Kvapil, 45. Cvek. Diváků: 1390.