Domácí začali dobře, po trojce Bohačíka a dvojce Muirheada vedli 5:0. Jenomže jen na chvíli, Opava stejně jako v pátek dobře bránila. Po čtyřech bodech Gniadka náskok vymazala a když ani jednu šestku neproměnil Peterka, Slezané zásluhou Blažka vedli. Jejich vedení bylo pětibodové.

Jenomže pak se střelecky odmlčeli a Pardubice toho dokázaly využít. Dvě trojky v krátkém časovém sledu dal Čarnecký. První úspěšný pokus z perimetru ale vykouzlil Šiřina. První čtvrtina v bouřlivé atmosféře nakonec skončila remízou 15:15.

Druhé hrací období odstartoval těžkou trojkou Šiřina a když ho stejným bodovým obnosem napodobili i Dokoupil s Gniadkem, vedli hosté o osm bodů. Za chvíli ale bylo všechno jinak, Opavští nedotáhli své útoky do zdárného konce a Čarnecký v 16. minutě trojkou vyrovnal.

Hostující odpověď na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Šiřina dal koš s faulem, proměnil i šestku. Necelé tři minuty před poločasem přišla nenápadná trojka Klečky – 28:33. Osmnáct vteřin před druhým klaksonem zakončil skvěle z pod koše Cvek a početný opavský kotel začal skandovat: „To je ono."

Opava dovolila svému soupeři v prvním poločase pouhých osmadvacet bodů.

Čekalo se, že Beksa začne druhý poločas náporem, dala sice první koš, avšak Šiřina kontroval, a když Sokolovský vygumoval Sanderse, přišly další dva body z ruky Klečky. Pak nedal trojku Čarnecký a drzý průnik Šiřiny znamenal vedení Slezanů 41:30. A to nebylo vše, po akci Klečky vedli hosté o třináct bodů.

A domácí fans začali skandovat: „Bojujte za Beksu."

Hosté pokračovali ve výtečné hře v obraně. V jednu chvíli už vedli o čtrnáct bodů. Za domácí snížil jednou šestkou Peterka, druhou nedal. Přišlo období, kdy to týmům přestalo padat. Střelecký půst zakončil Gniadkův pas a Šiřinovo zakončení. Hned poté zastavil útok domácích Šiřina a Gniadek dával na 49:32.

První opavský útok čtvrté čtvrtiny skončil dvojkou Šiřiny a opavský playmaker byl při chuti, dal trojku a Opava mohla pomalu začít slavit. Šiřina přidal i další trojku a hostující kotel explodoval nadšením. V té chvíli bylo jasné, že letošní sezona skončí fantasticky.

„Do utkání jsme dobře vstoupili, na soupeři bylo vidět, že je nervózní, a to nás uklidnilo," řekl úvodem trenér Opavy Petr Czudek. „Měli jsme chuť zápas vyhrát, ale od začátku jsme tahali za kratší konec provazu. Měli jsme problémy s obranou, Opava vedla v poločase o sedm bodů. Do druhého poločasu jsme vstoupili laxně a hosty nakopli, ti nás válcovali," smutnil trenér Pardubic Dušan Bohunický.

Vstup do třetí části ozdobil dvěma trojkami nejlepší hráč na palubovce Jakub Šiřina. Hosté rázem vedli o sedmnáct bodů a bylo jasné, že bronz má v kapse. „Kuba odehrál fantastické utkání, ještě lepší, než to páteční, což jsem si myslel, že není ani možné. Náš bronz je fantastický," rozplýval se Petr Czudek, který se nakonec vracel s týmem do Opavy, v případě porážky měl totiž v plánu jet se uklidnit do Prahy.

BK JIP Pardubice - BK Opava 62:79 (15:15, 28:35, 38:51)
Body: Čarnecký 15, Bohačík 14, Nelson 7, Muirhead 6, Kotas 5, Sanders 4, Peterka, Pospíšil a Příhonský 3, Půlpán 2- Šiřina 29, Klečka 14, Gniadek 13, Blažek 12, Cvek 6, Dokoupil 3, Kramný 2. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Hruša. Chyby: 17:19. TH: 21/10:14/9. Dvojky: 25/14:42/23. Trojky: 31/8:20/8. Doskoky: 31:35. Diváků: 862. Konečný stav série: 1:2.

BK JIP Pardubice - BK Opava 62:79

BK JIP Pardubice - BK Opava 62:79