Opava měla úžasné první dvě minuty. Skóre otevřel po pěkné akci zakončením z pod koše Gniadek. Exlevický Mrviš sice trojkou odpověděl, jenomže na druhé straně se z dálky prosadili jak Šiřina, tak Klečka, a když úspěšně zakončil znovu Šiřina, vedli hosté 3:10. Domácí kouč Choleva si vzal time, který jak se ukázalo, pomohl.

Po něm totiž dal trojku Marko a na rozdíl dvou bodů snižoval Švrdlík. Opavským se nepodařilo dotáhnout do zdárného konce další útok a Švrdlík smečí srovnal, navíc byl faulován a proměněnou šestkou získal Hanákům vedení, které navýšil po rychlém protiútoku Slezák na 13:10.

Hostům vrátil vedení čtyřmi body Gniadek, ale v 8. minutě už favorit díky bodům Švrdlíka a Slezáka vedl 17:14, a to ještě Nečas neproměnil svůj nájezd, kdy ze smeče trefil pouze obroučku. Opavští v této fázi až příliš často chybovali a soupeř je za to trestal.

Druhé hrací období načal trojkou Radim Kramný, a když Blažek proměnil obě šestky, byl rozdíl mezi oběma týmy dvoubodový, avšak jen na chvíli. Slezané pokazili tři útoky v řadě a Slezák trojkou posunul rozdíl mezi oběma soupeři na osm bodů – 33:25.

Orli si tento náskok udržovali, a po trojce Marka poločasový výsledek upravili na 42:33.

Na začátku druhé půle Talley navýšil na jedenáctibodový rozdíl. Naštěstí Opava na kolena nepadla. Díky Blažkově trojce stáhla na pět bodů. Ovšem Orli měli náskok brzy zpátky. Kramný nezakončil útok a ukázková smeč Švrdlíka posunula výsledek na 57:47.

Ani toto Opavské nezlomilo, domácí třikrát nezakončili a najednou opavský výběr prohrával po Cvekově nájezdu jen o čtyři body. Prostějovu se ale podařilo vedení vytáhnout na sedmibodový rozdíl.

První útok čtvrté čtvrtky zastavil sudí Dolinek, který Vlčkovi pískl kroky. Poté se netrefil z perimetru Gniadek, na druhé straně Marko ano – 66:56. Tentýž hráč byl při chuti a připsal si další trojku. A když se prosadil Šteffel, vypadalo to s Opavou hodně špatně.

Ta už se nakonec nezvedla a první utkání série hrané na dva vítězné zápasy prohrála. V pátek od 15.50 se oba týmy představí ve Slezsku.

Ariete Prostějov - BK Opava 94:64 (25:18, 42:33, 63:56)
Body: Švrdlík 23, Marko 22, Talley a Tomanec 9, Slezák 8, Kouřil 7, Nečas, Šteffel a Mrviš 4, Sehnal a Peterka 2 - Blažek 17, Gniadek 16, Cvek 8, Klečka a Šiřina 7, Kramný 5, Vlček a Dokoupil 2. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Kurz. Fauly: 11:25. TH: 17/24:2/2. Dvojky: 25/48:22/42. Trojky: 9/22:6/33. Doskoky: 47:31.