Opava si od prvních vteřin držela vedení, které odstartoval proměněnými šestkami Gniadek. Domácí si udržovali mírný náskok, Novou Huť držely v kontaktu trojky, za prvních osm minut první čtvrtiny jich dala pět.

Po drzých nájezdech Vlčka a poté Dokoupila se vyšplhalo opavské vedení na 24:15. Ovšem následně se domácí nevyvarovali zbytečných ztrát. Když minutu a půl před prvním klaksonem fauloval Bujnoch Muirheada, snižoval hostující ostrostřelec na 24:22. V samotném závěru srovnával na 26:26 Číž.

Druhá čtvrtina se nesla ve víru nepřesné střelby. V 17. minutě neúspěšně střílel Šiřina, hosté balon doskočili a útočnou akci zakončil trojkou Beaumont. Ostrava poprvé v zápase vedla. Ale jen chvilku, závěr prvního poločasu patřil Czudkovu komandu, které udělalo šňůru a šlo do pětibodového trháku.

Opava má většinou dobré druhé poločasy. Nejinak tomu bylo i ve středu. Trojky Cveka s Blažkem favorita uklidnily. Czudkův výběr začal své vedení navyšovat. Z dálky přesně zakončil nejlepší hráč na hřišti Gniadek a pátý celek soutěž vedl o patnáct bodů.

Nová huť se ale nepoložila a díky Beuamontovi s Rohdem se přiblížila na sedmibodový rozdíl, chvíli na to přidali další body Muirhead a Medvecký. Jenomže stačila chvilka a všechno bylo jinak. Opava přidala v obraně a měla náskok zpět, navíc Kryštof Vlček předvedl v zakončení něco navíc i pro diváky a fanoušci skandovali: „To je ono".

A znovu Vlček, tentokrát sám vybojoval balon a dával na 61:47. Medveckého výběr sice něco umazal, ale radost mu pokazila trojka Klečky s klaksonem.

Ve čtvrté čtvrtině si už Opavští udržovali vedení a v klidu dokráčeli k postupu.

BK Opava - NH Ostrava 94:61 (26:26, 38:33, 64:53)
Body: Gniadek 17, Vlček 14, Klečka 12, Dokoupil 9, Kramný 8, Cvek a Blažek po 7, Kvapil a Šiřina po 6, Sokolovský a Bujnoch po 3, Lyčka 2 - Rohde 11, Dougherty 10, Dedek a Muirhead po 9, Beaumont 8, Koloničný a Medvecký po 5, Číž 4. Rozhodčí: Kučera, Kurz, Večeřa. TH: 19/18:16/6. Trojky: 8:8. Doskoky: 41:17. Fauly: 18:17. Diváků: 612