Opavský kouč Petr Czudek nechal pouze na lavičce svého klíčového muže Jakuba Šiřinu. Jeden z nejlepších rozehrávačů soutěže už před zápasem s Ústím hlásil problémy s lýtkem. „Necítím se úplně nejlépe, po rozcvičce jsme se trenérem domluvili, že budu připraven na lavičce," přišel s vysvětlením Jakub Šiřina.

Jeho spoluhráči začali sympaticky a v prvních deseti minutách drželi s favoritem krok. Skóre otevřel po chytré přihrávce Sokolovského Gniadek. Opava poté dokázala vždy na nymburské vedení připravit odpověď.

V jednu chvíli, kdy se z perimetru trefil Welsch, šel lídr do osmibodového trháku. Opavský výběr se snažil a odměnou za to mu bylo snížení na 20:16, stalo se tak poté co Kvapil získal balon a vybídl ke skórování Vlčka.

Ve druhém hracím období se přece jen začala projevovat větší síla Nymburku a oslabená Opava začala ztrácet, navíc z palubovky odkulhal s bolestivou grimasou ve tváři Ladislav Tóth. V závěru poločasu vystřihl dvě trojky v řadě Simmons a rozdíl mezi oběma týmy se vyšplhal na patnáct bodů.

Brzy přidal další dva body Pomikálek, a i když se na druhé straně trefil z dálky Gniadek, šli Opavští do šaten se čtrnáctibodovým mankem. To v dalším průběhu ještě více narostlo.

Poslední pohárový zápas je na programu v sobotu od 15 hodin, kdy si to o třetí místo rozdá výběr trenéra Petra Czudka s Pardubicemi.

ČEZ Basketball Nymburk – BK Opava 95:53 (22:16, 49:35, 73:47)
Body: Simmons 19, Houška 17, Rančík 10, Hruban a Pomikálek po 8, Massamba a Welsch po 7, Palyza a Mahalbašič po 6, Ilievski 3, Benda a Svoboda po 2 – Vlček a Gniadek po 12, Dokoupil a Kvapil po 6, Djukanovič 5, Sokolovský a Kramný po 4, Palát a Tóth po 2. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Vondráček. TH: 27/22:17/12. Trojky: 7:5. Doskoky: 36:24. Fauly: 17:24.

Petr Czudek: Kluky chválím, o medaili se porveme

Opavští basketbalisté nestačili podle očekávání na Nymburk. Opavský kouč Petr Czudek smutný z porážky nebyl, co však těžce rozdýchával, bylo zranění Ladislava Tótha. Zkušený křídelník si poranil koleno.

„Za dnešní výkon musím kluky pochválit, bojovali jako lvi," chválil své hráče Petr Czudek. „První poločas byl z naší strany výborný," dodal.

Jeho tým se opravdu držel, nymburský válec se naplno rozjel po přestávce. „Nymburk pravidelně střídá, hráči stráví na palubovce v průměru dvacet minut, zákonitě tak mají více energie," podotkl opavský trenér. „Je vidět, že tento tým je kvalitativně někde úplně jinde," konstatoval šéf opavské lavičky.

„Naši kluci hráli odvážně, tlačili se do dobrých věcí. Černou kaňkou bylo zranění Ládi Tótha. Nechci předbíhat, ale nevypadá to dobře. Večer ho prohlédne lékař z Nymburka, který by měl určit prvotní diagnózu," pokračoval v pozápasovém rozboru Petr Czudek.

Opavu čeká v sobotu s Pardubicemi zápas o třetí místo.

„Chceme medaili. Bude se jednat o třetí zápas ve třetím dni. Bude to hodně o morálu a také o tom, kdo bude míc více zdravých hráčů," poznamenal trenér BK Opava, který proti Nymburku šetřil rozehrávače Jakuba Šiřinu.

„Proti Ústí hrál se sebezapřením. Domluvili jsme se, že proti Nymburku hrát nebude, uvidíme, jak na tom bude v sobotu. Rozhodně ale nebudeme chtít jít do žádných extrémů," uzavřel Petr Czudek.