Nakonec i s ne zcela zdravým Jakubem Šiřinou nastoupila Opava do bojů o pohárový bronz. Pardubická Beksa měla od úvodních minut mírně navrch. Ve druhé pětiminutovce se dostala do desetibodového vedení a po proměněných šestkách Nelsona už dokonce Východočeši vedli o dvanáct bodů – 24:12.

Oba týmy se v první čtvrtině pokoušely i o střelbu z dálky, ta se jim ale nedařila.

V posledních vteřinách Kramný snižoval na osmibodový rozdíl, jenomže doslova s klaksonem nechali Slezané doskočit Nelsona Pulpánův neúspěšný pokus a na ukazateli skóre svítil stav 26:16.

.

Začátek druhého hracího období přinesl opavský nápor. Opavští vycházeli z dobré obrany a začali z desetibodového vedení Pernikářů ukrajovat. Ve 14. minutě zamířil přesně z perimetru Dokoupil a vedení Pardubic se ztenčilo na pouhý bod.

Bohužel Czudkovi chlapci nebyli schopni v nastoleném trendu pokračovat. Přestala jim jít střelba, přecházeli pozice a Beksa je za to trestala a náskok z první čtvrtiny měla zpátky.

Tři vteřiny před koncem chyběl Opavským důraz pod vlastním košem a Peterka stanovil poločasový výsledek na 44:31.

.

Na začátku druhého poločasu se opavský výběr snažil s výsledkem něco udělat. Vlčkovi se podařilo snížit na 52:46. Jenomže s tříbodovou odpovědí přispěchal Čarnecký. Opavští chtěli, ale bylo vidět, že jim docházejí síly a nakonec bitvu o bronz prohráli.

„Měli jsme špatný vstup do utkání. U všeho jsme byli později. Soupeř nám odskočil, nám se podařilo několikrát vrátit na dostřel, ale to bylo vše. Pardubice hrály chytře a zaslouženě vyhrály," okomentoval utkání trenér BK Opava Petr Czudek.

BK JIP Pardubice – BK Opava 92:77 (26:16, 44:31, 68:58)
Body: Nelson 22, Peterka 16, Sanders a Čarnecký po 14, Kotas 11, Faifr 10, Příhonský 5 - Dokoupil 17, Sokolovský a Kramný po 13, Vlček 11, Gniadek 9, Djukanović 8, Šiřina 3, Kvapil 2, Palát 1. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Matějek. TH: 17/11:14/8. Trojky: 7:11. Doskoky: 34:27. Fauly: 20:23