Někdo může namítnout, že Severočeši nastoupili proti Opavě v oslabené sestavě, jenomže ani Petr Czudek neměl k dispozici všechny hráče. Doma například zůstal s bolavým kolenem jeden z nejlépe střílejících hráčů Mattonky Jakub Blažek.

„Mám nateklé pravé koleno. Podle vyšetření o nic vážného nejde, musím ale nechat nohu v klidu, abych byl na Prostějov připraven," okomentoval důvod své pohárové absence Jakub Blažek.

Opava měla do utkání výborný vstup, dařilo se jí téměř vše, na co sáhla. Skóre otevřel střelou z perimetru Gniadek, brzy ho napodobil Djukanovič a ve čtvrté minutě vedli hosté po další trojce Tótha už 16:2.

Zdálo se, že Severočeši, kteří nastoupili bez své největší hvězdy Mittchella, jsou na kolenou. Jak se ale ukázalo, nebyli.

Keith Steffeck zastavil rozjeté Slezany trojkou, která byla impulzem k obratu. Opava najednou začala vyrábět jednu ztrátu za druhou, navíc ji úplně odešla střelba. V 9. minutě otáčel Hejl na 18:16. Slezané prožili děsivou pětiminutovku ve které nebyli schopni dát koš, ať už stříleli z dálky, nebo z bezprostřední blízkosti.

Do druhé desetiminutovky šla Opava s jednobodovým mankem a čekalo se, co s ní bezbodová šňůra udělá. Kramný jednou šestkou srovnal, pak se prosadil trojkový specialista Dokoupil a Opavští vedli. Ve druhé polovině druhého hracího období soupeři odskočili na osm bodů, výborně se uvedl mladý pivot Miroslav Kvapil, který měl stoprocentní úspěšnost střelby.

Po přestávce kráčela Opava za postupem do semifinále. Severočechům nedovolila vrátit se podruhé do utkání. Když se z dálky trefil Kramný, byl náskok Slezanů desetibodový. Po trojce Dokoupila se vyšplhalo vedení Czudkova týmu na patnáct bodů a postup mezi nejlepší čtyřku měli Opavští na dosah.

Čtvrtá čtvrtina se už jen dohrávala a Opava mohla slavit postup mezi nejlepší čtyřku.

„Oba týmy postrádaly klíčové hráče, my jsme se s tím ale dokázali vypořádat lépe, více jsme i chtěli," řekl opavský trenér Petr Czudek. „Vstup do utkání jsme měli výborný, bohužel poté došlo na naší straně k uspokojení a inciativu přebralo Ústí," pokračoval kouč BK Opava.

Nakonec ale začal kralovat přece jen jeho tým. „Ve druhém poločase dostali šanci hráči z lavičky. My jsme soupeře přetlačili, velmi dobře hrál Mirek Kvapil, o svou šanci se porval," pochválil opavský trenér.

Večer půjdou Slezané sledovat zápas Nymburka s Jindřichovým Hradcem. „Jdeme se podívat na našeho potenciálního soupeře. Nejspíše to bude Nymburk. Jsme tady v deseti a kluci mají velkou chuť se porvat o dobrý výsledek," uzavřel Petr Czudek.

Sluneta Ústí nad Labem - BK Opava 52:74 (18:17, 32:40, 43:57)
Body: Krakovič 11, Šteffel, Slunečko a Hejl 6, Žampach 5, Lewis a Dvořáček 4, Steffeck a Hartman 3, Bejček a Musel 2 - Kramný 18, Djukanovič 11, Vlček 9, Sokolovský, Dokoupil a Kvapil 8, Šiřina a Tóth 5, Gniadek 2. Rozhodčí: Dolinek, Kučera, Baloun. Chyby: 21:14. TH: 1/1:11/18. Dvojky: 21/46:18/35. Trojky: 3:9. Doskoky: 27:37.

Opava už má jistých čtyřicet tisíc Opavští basketbalisté si vítězstvím nad Ústím připsali na konto už 40 tisíc korun, tato částka se může ještě navýšit. Vítěz Final-8 Basketbalového poháru České pošty mužů si totiž odnese 100 tisíc korun. Poražený finalista si přijde na 80 tisíc, třetí celek na 60, čtvrtý na 40. Zkrátka nepřijdou ani poražení čtvrtfinalisté, každý získá po 20 tisících.