Kádr Brna prošel v poslední době změnami, tým z jihomoravské metropole posiloval. Na rozehrávku přišel z Nymburka Steven Bennet. Dalším nováčkem je Larry Cox, a když k tomu připočteme už uzdraveného Prášila, nemá Brno až tak špatný tým.

„Brno získalo bronz v poháru. Tento úspěch je určitě povzbudil. Nyní se připravují na baráž, mohou hrát uvolněně a do zápasů nechodí pod tlakem," podotkl opavský trenér Petr Czudek. „Kdyby během sezony nebojovali s velkou marodkou, poslední určitě nebudou," pravil kouč BK Opava.

Slezané v sobotu přerušili i s pohárem sérii šesti zápasů bez vítězství. „Nálada v týmu se zlepšila. Věřím, že na sobotní vítězství navážeme a naše forma půjde nahoru," přeje si Petr Czudek, který by měl mít k dispozici už i uzdraveného rozehrávače Radima Klečku.

Utkání v opavské hale začíná v 18 hodin.

Jakub Blažek: Ze soboty mám dobrý pocit

Jakub Blažek

Jakub Blažek má ze sobotního zápasu na pražské Folimance dobrý pocit. Jeho tým konečně zabral, po dlouhé době poznal chuť vítězství.

Čtyřiatřicetiletý odchovanec krnovského basketbalu nastřílel za necelých šestadvacet minut patnáct bodů, přidal tři asistence a také do statistik pět doskoků. „Z utkání mám dobrý pocit. Věřím, že nás tohle utkání posune dál," řekl zkušený pivot, který se více rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Opavě se v poslední dobře nedaří, cítil jste s přibývajícími porážkami, že se tým dostává do problémů?

Nebylo to až tak o porážkách, ale tom, že náš herní projev nebyl takový, jaký bychom si představovali. Chyběla nám jiskra. Samozřejmě že změna nepřijde po lusknutí prstu, avšak sobotní zápas nám ukázal cestu, a to že když zvýšíme bojovnost, přijde vítězství.

Sobotní vítězství se ale nerodilo lehce, po většinu zápasu jste prohrávali…

Začátek utkání nebyl z naší strany špatný. Postupem času šel ale náš výkon dolů. Pořád jsme byli bodově vzadu. Naštěstí jsme se zvedli. Měli jsme víru ve vítězství. Když jsme začali vedení domácích stahovat, začal jsem věřit, že to dopadne dobře.

Jenomže ve třetí čtvrtině jste nabrali dvanáctibodové manko…

Ano, ale to bylo hned na začátku, šlo vůbec o první koš třetí čtvrtiny. Měli jsme před sebou ještě dvacet minut. Zbytečně jsme nepanikařili a začali získávat půdu pod nohama, těžili jsme ze zkušeností, nebyla to pro nás první koncovka, ve které jsme obraceli zápas.

Klíčem k opavskému úspěchu byla zlepšená obrana…

USK hraje řadu utkání s nízkým skóre. Sobota v tomto směru nebyla výjimkou. Nedovolili jsme jim dávat lehké koše, hlavně pak ve druhém poločase. Jedním z klíčových momentů utkání byla situace asi dvě minuty před koncem, kdy Doky hodil neskutečnou rybičku a vybojoval ztracený balon.

Ale také dvě rychlé trojky, kterými jste v krátkém okamžiku umazali šest bodů, přitom v předchozích zápasech vám střelba z dálky nešla…

Je to o hlavě, když se vám nedaří, začnete místo střely vymýšlet různé nepochopitelné věci. Věřím, že tohle vítězství nás trošku zvedne. Musíme makat dál, samo nic nepřijde. Bude chvíli trvat, než budeme hrát jako dříve.

Nyní hrajete s Brnem, je sice poslední, ale v poslední době nehraje vůbec špatně…

Přesně tak. Brno se posílilo, změnilo styl hry a to se odrazilo do jeho výsledků. Hrají jinak, musíme si dávat pozor, jednou jsme s nimi už letos prohráli. Věřím, že když budeme bojovat, hrát agresivně, dotáhneme zápas do vítězného konce.