Hrát se mělo v 18 hodin, začínat se bude ale o dvě hodiny dříve. „Nechceme fanoušky okrást o hokej, tak jsme začátek zápasu po dohodě s Brnem posunuli už na šestnáctou hodinu," řekl manažer BK Opava Dušan Štěnička.

Opava jde na Brno v roli velkého favorita

Po pohárová doba se dá v podání opavských basketbalistů označit za vítěznou. Slezané zdolali Prostějov, vyhráli ve Svitavách a nyní mají doma Brno. Do tohoto duelu jdou v roli velkého favorita, nicméně musí se mít na pozoru. Nováček z jihomoravské metropole je nevyzpytatelný, což už letos několikrát prokázal.

Hru brněnského týmu drží cizinci, z nich vyčnívá nejvíce americký rozehrávač Terrell Deremy Geiger, během rozehrané sezony pak do kabiny přibyla další nová tvář, v Opavě dobře známý Ondřej Dygrýn.

Petr Czudek

„Brno sice naposledy o bod prohrálo s Jindřichovým Hradcem, ale s příchodem Američanů a Ondry Dygrýna se nadechlo a stále živí naději na play off," upozorňuje opavský trenér Petr Czudek. „Zahraniční hráči zvedli týmu sebevědomí. Tím se ale my rozhodně nezříkáme role favorita, věřím, že jí potvrdíme a zápas vyhrajeme," podotkl trenér BK Opava.

Opavský stratég klade důraz na dobrý vstup do zápasu. „Je třeba zvládnout začátek utkání. Na soupeře by měl platit pohyb, mají těžkého pivota, přes něj by mohla vést cesta jak v útoku, tak v obraně," řekl Petr Czudek. „Je třeba se také postarat o to, aby vedle Američanů nevystřelili další hráči jako třeba Zachrla nebo Dygrýn," uzavřel kouč Slezanů.

Jakub Šiřina si zahraje All star game

Opavský basketbal má další dílčí úspěch. Rozehrávač Jakub Šiřina byl nominován do All star game hráčů české Mattoni NBL a polské Tauron basket ligy, které bude hostit druhého března Pardubice. „Je to určitě pro mě pocta zahrát si s těmi nejlepšímu," svěřil se Jakub Šiřina.

„Beru to jako ocenění nejen pro mě, ale pro náš celý tým. Basket je kolektivní sport a bez svých spoluhráčů bych se na All star game nikdy nedostal," pronesl skromně opavský rozehrávač.

Jakub Šiřina

Svou nominaci zatím nějak intenzivně hvězda Czudkova výběru neprožívá. „Soustředím se na naše zápasy s Brnem a Ústím," řekl Jakub Šiřina. Nicméně poptávku na lístky už zaregistroval. „To víte, že ano. Ozvali se naši Hujerovi, mamka, babička, však to znáte," usmál se šestadvacetiletý basketbalista.