Zápas je velkým lákadlem i pro fanoušky, obnovená premiéra totiž čeká na basketbalovou ikonu Ladislava Sokolovského. „Na domácí diváky se těším, je to pro mě zavazující, cítím mírnou nervozitu, ale to je správné," říká pětatřicetiletý křídelník Ladislav Sokolovský. „Děčín bude těžkým soupeřem, budeme se ho snažit co nejvíce potrápit," dodává opavský lídr.

„Doma budeme silní. Krom Nymburka se můžeme postavit každému," míní majitel jedenácti mistrovských titulů.

Poprvé od svého zranění se na ústecké palubovce představil rozehrávač Jakub Šiřina a nevedl si špatně. „Cítil jsem se výborně a mám ohromnou radost, že se nám podařilo vyhrát," usmíval se po utkání Jakub Šiřina. Lékaři mu start nedoporučovali, on ale prokázal, že má velké srdce a šel se za Opavu rvát. Do utkání nastoupil bez zábran. Na to, že měl zlomené žebro, na palubovce nemyslel.

„Na to ani myslet nejde. Jen v jednom případě jsem uhnul, když mi nasadil clonu Horák, nejmohutnější hráč soupeře," poznamenal Jakub Šiřina, který oslavil ve středu pětadvacáté narozeniny. „Děčín nebude jednoduchým protivníkem, ale uděláme všechno proto, abychom uspěli," dodal jeden z klíčových hráčů Czudkova souboru.

Trenér Petr Czudek věří, že jeho tým naváže na výkon z neděle. „Hrajeme proti týmu, který má nejvyšší ambice. Patří do top čtyřky," uvedl trenér BK Opava. „Děčín má nyní problémy se zraněními, musíme se snažit toho využít," podotýká Petr Czudek, který věří, že do haly si najdou cestu i diváci: „Věřím, že diváci se přijdou podívat jak na Láďu Sokolovského, tak na náš dobrý výkon."

Mezi největší osobnosti Děčína, který vede reprezentační trenér Pavel Budínský, patří Patrik Pope, Peter Sedmák a také nestárnoucí dobře český mluvící Američan Levell Sanders. Utkání na opavské palubovce začíná dnes v 18 hodin.