„Děčín jasně ukazuje, že chce zopakovat loňské finále. Už tak silný tým posílil ještě Lukáš Palyza. Mají vyrovnané výsledky, naposledy potrápili Nymburk," řekl na adresu Severočechů opavský trenér Petr Czudek.

„Pokud chceme pomýšlet na účast v horní šestce, musíme vyhrávat doma a porážet silné soupeře, jakým Děčín je," zdůraznil opavský stratég.

Výběr trenér Budínského nemá vyloženou slabinu. „Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme podat nadstandardní výkon, vyrovnat se soupeři v bojovnosti. Rozhodovat bude doskok, který není naší silnou stránkou," míní Petr Czudek.

Zápas má začátek v 16.45.

Filip Zbránek věří, že Opava se do šestky dostane

BK Opava – USK Praha 72:71Sám neprožívá zrovna ideální sezonu. Možná výkony Filipa Zbránka korespondují s tím, co předvádí jeho tým. Opavští basketbalisté zatím tvrdě bojují o účast v první šestce.

Opava je týmem dvou tváří, doma válí, venku tápe. V plné kráse to předvedla ve svém posledním vystoupení na pražské Folimance, kde promrhala dvanáctibodový náskok. „Nebylo to z naší strany špatné. Po třech čtvrtinách jsme vedli o deset bodů a vše vypadalo v pořádku. Jenomže ve čtvrté čtvrtině jsme nasbírali rychle pět faulů a bylo zle.

Soupeř v zápase házel pětačtyřicet šestek, což jsem ještě nikdy v životě neviděl. Holt i takový dokáže být sport," vracel se k poslednímu vystoupení Slezanů Filip Zbránek. Nad tím, proč to Opavě venku nejde, jen krčí rameny. „To kdybychom věděli. Na tuhle otázku nedokážu odpovědět."

Výběr trenéra Petra Czudka je zatím na šestém, a účast v horní šestce vůbec jistou nemá. „Všechno máme ve svých rukou. Do konce základní části chybí šest zápasů. Doma musíme všechny vyhrát a přivézt něco z venku. Věřím, že to zvládneme," je optimistou šestadvacetiletý křídelník.

Jenomže ve zmiňovaných třech domácích duelech hostí Opava Děčín, Prostějov a Pardubice. „Ano, máme silné soupeře, ale doma hrajeme dobře. V Prostějově jsme vyhráli, v Děčíně a Pardubicích prohráli malým rozdílem. Všichni tři jsou pro nás hratelní," podotkl Filip Zbránek, který si dobře uvědomuje, že aktuální postavení jeho týmu v tabulce je pod jeho možnosti.

„Aktuální šesté místo neodpovídá našim možnostem. Když si vezmu venkovní zápasy, vesměs jsme je těsně prohráli. Mohli jsme v klidu hrát o čtvrté místo. Teď je nutné dostat se do A1 a v ní si připravit co nejlepší pozici do play-off," zakončil Zbránek krátké povídání.

Každý koš pomáhá

Basketbalová charitativní akce Každý koš pomáhá (KKP) probíhá i v letošní sezoně Kooperativa NBL. Letošní ročník je již jedenáctý. V letošním ročníku budou hned dva příjemci, lépe řečeno příjemkyně.

Basketbalisté a fanoušci pomohou Janě Hanové, která je uvázána na invalidní vozík a po zhoršení zdravotního stavu potřebuje nový mechanický vozík, a Míše Švajdové, která se zotavuje po úrazu, který utrpěla po střetu s tramvají v Praze na Florenci a potřebuje speciální rehabilitační pomůcky.

Důležité je, že s novou dekádou přichází také nový formát dárcovské SMS, která je nyní DMS SPORTBEZBARIER posílaná na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, příjemce pomoci obdrží 28,50 Kč.

Partnerem projektu je stejně jako v loňském roce Kooperativa Faktor. Ukazatel atraktivity hry pod bezednými koši znovu podpoří KKP. Generální partner NBL Kooperativa za každou smeč v období, kdy se koná KKP, přispěje 500 Kč a za každý alley-oop 1 000 Kč. A to i v rámci zápasu Kooperativa NBL All Star Game v Děčíně, který se koná 29. prosince 2016, a o podobné kousky v ní není nouze.

Vše v rámci hesla Kooperativa Faktor – více košů, více zábavy, více pomoci. Opava se do tohoto projektu zapojí 27. prosince v duelu proti Děčínu.