Slezané to v letošní sezoně na Jihočechy neumí. Ani v jednom ze dvou případů je nedokázali porazit.

„Dostali jsme facku. Ztráta povinných bodů u posledního mrzí," konstatoval opavský trenér Petr Czudek.

„Může to být ale facka, která přišla ve správný čas a na správném místě. V Brně se udělala spousta špatných rozhodnutí, jak v obraně, tak v útoku. Byli jsme ustrašení a málo agresivní," vrátil se trenér jen v krátkosti ke zpackanému středečnímu duelu.

Opavští v současné době hází porážku za hlavu. „Zápasů je ještě před námi dost a naštěstí navazují rychle po sobě. Porážku budeme chtít rychle odčinit před domácími a naplnit roli favorita," zdůraznil Petr Czudek.

Jenomže Jindřichův Hradec to na Opavu umí, dvakrát ji letos porazil, v jednom případě i na opavské palubovce. „Soupeř se na nás bude chtít dotáhnout, my ho ale chceme odrazit. Do zápasu je třeba jít koncentrovaně," pokračuje kouč aktuálně pátého týmu basketbalové Kooperativa ligy.

Pokud chtějí Opavští pomýšlet na úspěch, musí zvládnout doskoky. „Jindřichův Hradec je jedním z nejlépe doskakujících týmů v soutěži. Pokud budeme doskakovat tak špatně jako v Brně, nebudeme mít sebemenší šanci," dobře si uvědomuje opavský stratég a dodává:

„Když to přeženu, tak každý hráč, i ten, co je lavičce, musí doskakovat. K tomu musíme ubránit jejich Američany. Nemohou dostat prostor, protože jsou schopni během pěti minut rozhodnout zápas."

Opava by měla jít do zápasu v kompletním složení, i když Radima Kramného trápí naražené koleno. „Do soboty bude v pořádku," dodal Petr Czudek.

Utkání začíná v 18 hodin.

Radim Klečka: V Brně jsme propadli v obraně

BK Opava – USK Praha 78:54

Opava nečekaně prohrála v Brně. Slezané na palubovce posledního celku soutěže vyhořeli. Porážka hodně bolela. Hráči opouštěli halu se svěšenými hlavami.

„Propadli jsme v obraně, první poločas nám vůbec nevyšel," klopil oči čtyřiadvacetiletý rozehrávač Radim Klečka. Autor jedenácti opavských bodů přitom mohl v samotném závěru otočit výsledek zápasu, bylo to v době, kdy vedení domácích se ztenčilo na pouhý bod a hosté měli míč v držení.

„Nevyšel mi nájezd, navíc se mi nepodařilo doskočit balon," povzdechl si opavský basketbalista.

Více o prohraném střetnutí v Brně v následujícím rozhovoru.

Čím si vysvětluje kolaps v Brně?

Především jsme do utkání špatně vstoupili. V prvním poločase jsme vyhořeli v obraně a bohužel stejně jako ve většině venkovních zápasů jsme zapnuli až v poslední čtvrtině. Uvědomujeme si, že jenom s tím se nedá vyhrávat.

Byla to slušná facka po čtyřech vítězstvích…

To byla. Neříkám, že bychom usnuli nějak na vavřínech. Možná, že v hlavách jsme to trochu podcenili. Brno je poslední, navíc mělo pauzu. Brno ale umí doma soupeře potrápit. Letošní první zápas nebyl u nich taky lehký, dotahovali jsme.

Přitom se vám podařilo vymazat patnáctibodové vedení, vypadalo to, že Brno se psychicky složí…

Když se nám ve čtvrté čtvrtině dařilo stahovat, říkali jsme si, že už to nemůžeme pustit. Věřili jsme si, bohužel to nestačilo.

Bylo hodně dusno od trenéra?

Bylo. Teď máme co napravovat. Hostíme Jindřichův Hradec, který musíme porazit.

Trenér Petr Czudek po utkání v Brně říkal, že s takovým výkonem nemáte proti Jindřichovu Hradci šanci…

To je možná pravda, protože v obraně jsme byli jako namalováni.

Kromě obrany jste měli i katastrofální proměňování trestných hodů…

Šestky, to je druhá věc. Nedali jsme jich snad devět, v samotném závěru jsme zahodili tři a to je špatné.

Co je třeba změnit a zlepšit, abyste Jindřichův Hradec porazili?

Jindřicháč nás v posledních zápasech porážel hlavně doskoky. To bude rozhodovat i v sobotu, nesmíme se nechat přeskákat. Je třeba chytit začátek a zastavit soupeřův útok.