V Děčíně chybělo Petru Czudkovi šest hráčů, nově k nim přibyl Luděk Jurečka, který zápas na severu Čech nedohrál kvůli problémům s kolenem.

„Luďkův start není vyloučen, rozhodnutí padne těsně před zápasem," prozradil opavský trenér Petr Czudek. Jisté je, že Slezané nastoupí v úzké rotaci. Navíc za sebou mají dlouhé cestování z Děčína, kde se navíc zdrželi z toho důvodu, že jim nechtěl nastartovat autobus.

„Věřím, že i přesto budeme na utkání dobře připraveni a zápas fyzicky zvládneme. Musíme zachytit začátek, ať nedoháníme soupeřovo manko," podotkl kouč BK Opava.

Jihočechy čeká zápas o všechno. „Očekáváme srdnatý výkon soupeře, který bojuje o to, aby nespadl do baráže. My musíme hrát koncentrovaně, vyvarovat se hloupých chyb a hluchým místům. Taky nám jde o hodně, chceme si udržet čtvrté místo," zakončil Petr Czudek.

Sobotní zápas začíná v 18 hodin.

Viktor Cvek: Zbývající zápasy musíme brát úplně stejně jako play off

BK Opava – BK ARMEX Děčín 79:78

Vydali se na maximum, jejich výkonu nešlo nic vytknout, bohužel na vítězství opavští basketbalisté v Děčíně nedosáhli a prohráli 82:90. Křídelník Viktor Cvek odehrál necelých třiatřicet minut, dal osm bodů, k tomu si připsal luxusních jedenáct doskoků. Po středečním duelu jen těžko hledal slova.

Viktore, špatné to dnes nebylo, když se oprostíme od výsledku…

Jenomže od výsledku se oprostit nedá. Do tabulky jsme si připsali porážku, dotáhly se na nás Pardubice. Vzhledem k tomu, že bojujeme s marodkou, máme před sebou hodně těžký závěr základní části. Je ale pravdou, že náš výkon v Děčíně špatný nebyl.

V závěru čtvrté čtvrtiny se vám podařilo skóre vyrovnat. Vypadalo to, že utkání můžete úplně otočit…

Když to šlo na plichtu, věřil jsem, že to nějak ukopeme. Bylo to o jedné střele. Nám se nepodařilo útok dotáhnout do zdárného konce a Vyoral nám z něj dal trojku. Utekli nám na pět, což byl konec. Odešli jsme se silami.

Děčín je znám tvrdou hrou, vy jste se mu v ní vyrovnali. Dokonce v doskocích jste prohráli jen o dva…

S doskoky jsme se poprali velmi dobře. Nechyběla nám bojovnost, ale rozhodující je výsledek. Vyhrál Děčín.

Vy jste se několikrát ve druhém poločase rozčiloval směrem k rozhodčím, o co šlo?

Bohužel u nich člověk nikdy neví, na čem je. Ve druhém poločase pískali věci, které v prvním přecházeli. Bylo mojí chybou, že jsem se s nimi začal bavit, nesmíme se nechat takhle rozptylovat. Pak se tyto věci přenášejí na celý tým, což je špatně.

V sobotu hrajete s Jindřichovým Hradcem, bojujete s marodkou, navíc budete mít za sebou daleké cestování z Děčína. Může to hrát v sobotu roli?

V Děčíně nás hrálo sedm, v sobotu nás bude možná ještě méně, uvidíme, jak na tom bude Luděk Jurečka. Ale nedá se nic dělat. O problémech, které nás trápí, víme. Musíme se na utkání dobře připravit. Jindřicháč hraje o všechno, ale já věřím, že s našimi skvělými fanoušky v zádech to zvládneme.

Když jste porazili Pardubice, zdálo se, že čtvrté místo máte v kapse. Jenomže nyní je všechno jinak…

Kdybychom byli zdraví, tyto problémy neřešíme. Naše zdravotní problémy se promítají do naší psychiky. Musíme poslední zápasy základní části brát jako play off. Nedívat se dopředu, ale na utkání, která máme před sebou.