Středočeši se vezou na vítězné vlně. V posledních pěti kláních vždy zvítězili. Naposledy si doma poradili s Děčínem, předtím vyhráli na Folimance proti USK.

„Začátek soutěže kolínskému celku příliš nevyšel. Neměl totiž ideální rozlosování a čekalo ho několik těžkých zápasů. Potom se ale chytili a uhráli pět vítězství za sebou. Jedná se o zkušený tým s vysokými ambicemi," mínil na úvod trenér BK Opava Petr Czudek, který je zvědav, co s týmy udělá netradiční zápasový termín:

„Hrát se bude v jiném čase a my i Kolín se s tím musíme popasovat. Myslím si, že v sobotu by přišlo více lidí. Uvidíme, kolik diváků přijde a jestli se to nějakým způsobem odrazí na atmosféře v hale. Na druhou stranu podmínky jsou pro oba stejné. Pořád se vyrovnáváme se změnou rytmu, kdy se hraje jednou za týden. Chceme potvrdit poslední čtvrtinu zápasu s Prostějovem."

Kolínští se mohou pyšnit velmi nabitým kádrem. Ten je plný kvalitních zahraničních ale i českých jmen.

„Jak už jsem uvedl, jsou velmi zkušení. Šest nebo sedm hráčů je velmi vyrovnaných a hrají velmi dobře. Když se do toho dostanou, prakticky kterýkoliv z nich může zaznamenat dvacet a více bodů. V poslední době se hodně daří Machačovi. Velký bojovník je Kerr. Když chytí slinu, tak je velmi nepříjemný i Bakič. Pokud se rozjede, není vůbec jednoduché ho zastavit," pokračovala basketbalová legenda původem z Opavy.

Také Petr Czudek si všiml toho, že v této sezoně se Kolín chytá venku. V minulých ročnících to totiž byl spíše specialista na domácí zápasy. V kolínské hale každého soupeře čekalo pořádně těžké utkání. „Je pravda, že to byl domácí tým. To by se teď mohlo změnit. Odvézt si vítězství z USK, to letos něco znamená. Tam se vítězit lehce nebude," zauvažoval.

Opavu vynikajícně povzbudil poslední venkovní duel, který sehrála v Prostějově. Na palubovce Orlů se opavským borcům nikdy moc nedařilo, ale v posledním měření sil z toho bylo vítězství 93:85. „Prostějov jsme dokázali porážet v přípravě, v ligovém zápase jsme však u nich naposledy uspěli zhruba před dvěma nebo třemi lety. Teď ovšem musíme makat dál. Jak se říká, není nic staršího než poslední vítězství," usmíval se Petr Czudek.