„Od Kolína se v letošní sezoně čekalo více, je třeba ale říci, že prohráli spoustu dobře rozehraných zápasů v koncovkách," poznamenal trenér Opavy Petr Czudek. „K nám ale přijíždí tým, který po dobrém výkonu porazil Prostějov. Čeká nás soupeř, který nebude frustrovaný, ale nakopnutý touto nečekanou výhrou," doplnil trenér Slezanů.

Geosan disponuje silnou podkošovou trojicí Chán, Horák a Machač. „Jsou schopni dát za zápas okolo padesáti, šedesáti bodů," upozorňuje Petr Czudek.

„Dobře hraje také Ličartovský a nová americká posila Darryl Bryant a když k tomu připočteme ještě uzdraveného Fielda, postaví se proti nám silný protivník," podotýká Czudek. Bryant se k týmu připojil začátkem prosince, když naposledy působil v Furstenfeldu.

„Musíme hrát se stejným nasazením a bojovností jako v Ostravě. Věřím, že si nepokazíme Vánoce a i dobrým výkonem a vítězstvím potěšíme naše fanoušky," uzavřel trenér BK Opava.

Utkání na opavské palubovce začíná v sobotu v 18 hodin. Opavě bude chybět Ladislav Sokolovský a možná také Kryštof Vlček, kterého trápí zánět středního ucha.